Εντυπωσιακά παιχνίδια στο «Duke 2018» - Όλα τα αποτελέσματα

Εντυπωσιακά παιχνίδια στο «Duke 2018» - Όλα τα αποτελέσματα

Με τη συμμετοχή 500 και πλέον αθλητών του χάντμπολ και πλήθος κόσμου, άνοιξε το πρωί της Τετάρτης (27/12) τις πύλες του το διεθνές τουρνουά ανάπτυξης « Duke 2018» που διοργανώνει για ακόμη μια χρονιά ο Αθλητικός Σύλλογος των Εκπαιδευτηρίων Δούκα με τον Δήμο Αμαρουσίου.

Το τουρνουά τελεί υπό την Αιγίδα της Ομοσπονδίας Χειροσφαίρισης Ελλάδος και της ΚΕΔΕ, τα αθλητικά κέντρα «Δαΐς», «ΟΑΚΑ» και «Σπύρος Λούης» φόρεσαν τα «γιορτινά» τους και για τέσσερις ημέρες θα υποδέχονται ομάδες από την Ελλάδα και το εξωτερικό και θα βρίσκονται στο επίκεντρο της χαντμπολικής κοινότητας. Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα έχουν ως εξής:


ΠΑΙΔΕΣ

Διομήδης Άργους – Αερωπός Εδεσσας: 26-23

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 6-6, 8-10, 11-10, 13-11, 15-13, 19-16, 24-17, 25-18, 26-23.


Φίλιππος Βέροιας – Απόλλων Σταυρούπολης: 33-27

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 6-3, 11-6, 15-9, 18-11, 22-13, 26-17, 29-19, 32-23, 33-27.

Φίλιππος Βέροιας: Νιώπας, Ελευθεριάδης, Κατσαβός, Σαράφης 6, Μπογιαντζής, Ζαμάνης 1, Πασανικολάκης 1, Λυκοστρατής 5, Πετρομελίδης Αλ., Πετρομελίδης Ιωάκ. 1, Καρανάτσιος 7 (αποβλήθηκε με 3 δίλεπτες), Στεφανόπουλος 2, Πελέκης, Στανκίδης, Καπραράς, Καραγιοβάνης, Τζωρτζίνης 7, Κατρανάς, Παπαγιάννης 3.

Απόλλων Σταυρούπολης: Βακαλόπουλος, Διδασκάλου 4, Παπαμάρκος 5, Παπαδόπουλος, Μητράκου, Πέσσος 11, Χαραλαμπίδης Στ., Χαραλαμπίδης Π. 6, Νικόλας 1 (αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη).


Άρης Νίκαιας – Βριλήσσια: 16-26

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 3-3, 4-6, 6-8, 7-12, 10-14, 12-17, 13-21, 16-23, 16-26.


ΑΣΕ Δούκα – Αναγέννηση Βύρωνα: 34-17

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 6-4, 8-8, 11-9, 14-10, 18-11, 21-13, 25-14, 29-15, 34-17.


Ολυμπιακός Κερατσινίου – Άρης Νίκαιας: 31-20

Τα πεντάλεπτα: 3-3, 7-5, 10-8, 15-10, 18-12, 22-15, 24-15, 27-15, 29-17, 31-20.


Διομήδης Άργους – Βριλήσσια: 26-31

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 4-4, 8-8, 12-9, 15-13, 17-17, 18-19, 20-24, 22-27, 26-31.


Φίλιππος Βέροιας – Νέα Ιωνία: 31-23

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 7-2, 9-4, 10-6, 13-10, 18-12, 21-14, 24-16, 27-18, 31-23.

Φίλιππος Βέροιας: Νιώπας, Ελευθεριάδης, Κατσαβός 1, Σαράφης 7, Μπογιατζής, Ζαμάνης 1, Πασανικολάκης, Λυκοστρατής 2, Πετρομελίδης 6, Καρανάτσιος 1, Στεφανόπουλος, Πελέκης, Στανκίδης, Καπραράς, Καραποβάνης, Τζωρτζίνης 6, Κατρανάς, Παπαγιάννης 6.

Νέα Ιωνία: Στέφανι, Δανέζης 6, Χρυσωλορας 4, Γκομπλιας, Ηλιόπουλος 2, Σαλαμάς 2, Αργυράκης 1, Βέργος 9.


ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Α’

Αερωπός Έδεσσας – Βριλήσσια: 24-23

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 6-4, 10-8, 13-10, 16-12, 19-13, 22-16, 24-23.


Φίλιππος Βέροιας 1 – Φοίβος ΟΧ: 24-13

Τα πεντάλεπτα: 3-3, 6-4, 8-6, 11-7, 13-9, 16-10, 20-11, 24-13.

Φίλιππος Βέροιας 1: Γεωργιάδης, Δεληγιάννης 1, Δούρδας 2, Κακαφίκας 3, Κουτούλης 3, Μιχαήλ 1, Παπαδόπουλος 6, Σαράφης 2, Τσιγκάρης 6, Χαντζαρίδης, Χαντζηαντώνογλου 2.

Φοίβος ΟΧ: Παπαδημητρίου, Χήνος 3, Βούκλαρης 2, Τζαβάρας, Στάθης 1, Τσαλαχούρης, Βαρδαξόπουλος, Γαρδούνης, Βινέλης Νιανιακούδης, Βασιλακάκης, Λαουδάκος, Λώλης, Κασιμάτης, Χατζηπαυλής 5, Καρδαμπικης, Πολυχρόνης 2, Σακελλαρίου, Φλώρος.


Ζαφειράκης Νάουσας – Φίλιππος Βέροιας 2: 26-7

Τα πεντάλεπτα: 2-0, 7-1, 10-1, 12-4, 16-4, 20-4, 24-7, 26-7.

Ζαφειράκης Νάουσας: Μουραφετλής, Κασαπίδης 5, Μπιτέρνας 2, Δημητρίου 1, Μαρτίνος 3, Γκαδίνης 3, Δάιος, Λένος 6, Τότσκας, Πετρίδης, Τζιάτζιος, Δημητρίου 2, Μπιλιούρης 4, Σαμαράς

Φίλιππος Βέροιας 2: Αμπρικίδης 1, Ανθουλάκης 1, Αντωνιάδης 1, Βαρδισιώτης, Γεωργιάδης, Γιάννου, Δεληγιάννης, Δημητρίου, Διαμαντής 1, Δούρδας, Ιωαννίδης 2, Καϊσερλής, Κακαφύκας, Κούγιας 1, Κούγκας, Κοτούλης. Μιχαήλ, Παπαδόπουλος, Πιπελίδης, Σαράφης, Σαρηγιαννίδης, Τσάγκαρος, Χαντζαρίδης, Χατζηαντώνογλου.


Διομήδης Άργους – Λεωνίδας: 22-28

Τα πεντάλεπτα: 3-3, 6-7, 9-12, 12-16, 15-20, 16-22, 19-27, 22-28.


Αερωπός Έδεσσας – Φίλιππος Βέροιας: 17-16

Τα πεντάλεπτα: 1-3, 3-4, 5-6, 8-8, 10-8, 11-13, 14-15, 17-16

Αερωπός Έδεσσας: Δαχής, Ινέγλης 1, Καράτζιος, Γιαννούσης 7, Λιοφης, Μαρίνος, Μουμτζιδέλης 8, Μπούτκαρης Κ., Μπουτκαρης Π., Νίκου, Παπαδόπουλος, Πετρίδης, Σύρκος, Κλήντζαρης, Γκιώσης 1 (αποβλήθηκε με 3 δίλεπτες).

Φίλιππος Βέροιας: Τσαγκαρός 4, Βαρδισιώτης, Σαράφης, Βούρδας 1, Αντωνιάδης 1, Κοτούλης 2, Κακαφίκας 2, Αμπρικίδης 2, Χατζηαντώνογλου 1, Παπαδόπουλος 3.


Ζαφειράκης Νάουσας – Άρης Νίκαιας: 19-18

Τα πεντάλεπτα: 3-4, 7-4, 9-6, 11-9, 14-12, 14-14, 16-16, 19-18.

Ζαφειράκης Νάουσας: Μουραφέτλης, Κασαπίδης 6, Μπιτέρνας, Δημητρίου, Μαρτίνος, Γκαδίνης, Δαϊος, Λένος 4, Τοτσκας, Πετρίδης, Τζιατζιος, Δημητρίου Τ. 3, Μπιλιούρης 6, Σαμαράς.

Άρης Νίκαιας: Ράσπιτσος, Αργυρόπουλος, Αργυρός, Αλωπούδης, Γρέκας, Πουλης, Γεωργίου Τζώρτζης 6, Πατσουλίνης 6, Γαλάνης, Τραχίλης, Βαρούτης 1, Ασβεστάς, Γιαννόπουλος 3, Παϊπάης 2, Αρώνης.


Βριλήσσια – Καματερό 28-15

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 6-4, 11-6, 12-9, 15-11, 18-13, 22-13, 28-15.


ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ – ΦΟΙΒΟΣ ΟΧ: 29-15

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 6-5, 10-7, 14-7, 18-7, 24-9, 26-11, 29-15


Λεωνίδας – Άρης Νίκαιας: 24-19

Τα πεντάλεπτα: 4-1, 8-6, 9-9, 13-11, 16-12, 19-14, 21-17, 24-19


ΑΣΕ Δούκα – Καματερό 27-15

Τα πεντάλεπτα: 4-3, 7-5, 11-7, 13-6, 17-11, 21-13, 25-13, 27-15


Διομήδης Άργους – Ιωνικός: 21-13

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 7-3, 8-3, 9-5, 11-8, 13-11, 16-13, 21-13


ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Β’

 Αερωπός – Ωριών Χανίων: 25-10

Τα πεντάλεπτα: 7-1, 11-4, 14-5, 17-6, 19-6, 25-10


ΑΕΚ – ΑΣΑ Διονύσου: 19 – 16

Τα πεντάλεπτα: 5-3, 7-4, 8-6, 9-10, 10-11, 19-16


 ΑΣΕ Δούκα – Ωρίων Χανίων: 29-8

Τα πεντάλεπτα: 7-1, 12-3, 17-3, 19-6, 28-6, 29-8.


Αερωπός Έδεσσας – Βριλήσσια: 14-11

Τα πεντάλεπτα: 3-3, 5-4, 7-4, 9-6, 11-8, 14-11


ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ – ΑΕΚ: 19-19

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 4-4, 8-9, 11-12, 15-15, 19-19.


Παπασιδέρης Κορωπί – Ολυμπιακός Κερατσινίου: 14-4

Τα πεντάλεπτα: 5-0, 6-1, 9-1, 11-3, 12-3, 14-4.


Ολυμπιακός Κερατσινίου – Λεωνίδας: 14-13

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 5-3, 6-4, 8-4, 11-7, 14-13


Παπασιδέρης Κορωπι – Τάλεντουλ: 25-13

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 8-4, 12-8, 17-11, 21-13, 25-13.


ΑΣΑ Διονύσου – Βριλήσσια: 16-10

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 6-2, 8-3, 10-6, 11-7, 16-10



Τάλεντουλ – Διομήδης Άργους: 19-17

Τα πεντάλεπτα: 3-4, 6-8, 8-10, 11-11, 15-12, 19-17


Άρης Νίκαιας – Λεωνίδας: 13-20

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 6-6, 7-10, 8-13, 11-15, 13-20

Εφημερίδα Λαός
ΣΥΝΤΑΚΤΗΣ: Εφημερίδα Λαός - Τοπική Εφημερίδα

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

Δύο Ναουσαίοι στην εκδήλωση για το ορειβατικό Ski στον Βαρνούντα

Δύο Ναουσαίοι στην εκδήλωση για το ορειβατικό Ski στον...

Για μία ακόμη χρονιά έγινε η πολύ πετυχημένη εκδήλωση...

Νέες επιτυχίες του ΑΟΡΓ στο κύπελλο Ελπίδων

Νέες επιτυχίες του ΑΟΡΓ στο κύπελλο Ελπίδων

Για δεύτερη φορά μέσα σε μια εβδομάδα πάτησαν το...

Προκήρυξη  Κυπέλλου  Παμπαίδων- Παγκορασίδων  ΕΛΑΤΟΧΩΡΙ 23-24.2.19

Προκήρυξη Κυπέλλου Παμπαίδων- Παγκορασίδων ...

Στο χιονοδρομικό κέντρο Ελατοχωρίου θα διεξαχθούν...

Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Ζίου-Ζίτσου θα διοργανωθεί στην Βέροια την Κυριακή 3 Μαρτίου

Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Ζίου-Ζίτσου θα διοργανωθεί...

Η Ελληνική Φίλαθλος Ερασιτεχνική Ομοσπονδία...

Ανέβηκαν... τον 'Γολγοθά' της Λάρισας δρομείς  από την Νάουσα

Ανέβηκαν... τον 'Γολγοθά' της Λάρισας δρομείς από...

Στον 3ο ορεινό αγώνα τρεξίματος στο Γεντίκι trail στην...

Αγωνιστικά νέα του Σαββατοκύριακου του ΓΑΣ Αλεξάνδρεια για τις ομάδες του Βόλει

Αγωνιστικά νέα του Σαββατοκύριακου του ΓΑΣ...

Με τρία μεγάλα παιχνίδια εκτός έδρας θα κυλήσει το...

Πινγκ-Πονγκ: Δυο Νίκες για τον Ο.Ε.Α.Β. Ανδρών στο Πρωτάθλημα Β' Τοπικού

Πινγκ-Πονγκ: Δυο Νίκες για τον Ο.Ε.Α.Β. Ανδρών στο...

Την Κυριακή 17 Φεβρουαρίου 2019 η ανδρική ομάδα του...

Η ΛΕ.ΜΟ. Βέροιας  έκοψε την βασιλόπιτα

Η ΛΕ.ΜΟ. Βέροιας έκοψε την βασιλόπιτα

Την Κυριακή 17 Φεβρουαρίου έγινε η κοπή πίτας της...

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΤΙΤΛΟΙ ΣΧΕΤΙΚΩΝ ΑΡΘΡΩΝ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ # ΝΕΑ

Σχετικά άρθρα

Μετά την αποχώρηση της Βέροιας από το πρωτάθλημα το ενδιαφέρον των φιλάθλων της βασίλισσα του βορρά έχει στραφεί σε άλλα αθλήματα .Έτσι για το Σαββατοκύριακο 10 και 11 Μαρτίου διεξάγονται αγώνες στην Γ'...

Για μία ακόμη χρονιά έγινε η πολύ πετυχημένη εκδήλωση “Snow Leopard Day” από την DYNAFIT Ελλάδος και τον Γιώργο Κλαουδάτο. Φέτος ορμητήριο για τους 130 φίλους τους ορειβατικού Σκι ήταν το χωριό Πισοδέρι , χτισμένο στα 1430...

Για δεύτερη φορά μέσα σε μια εβδομάδα πάτησαν το αγωνιστικό ταπί οι κορασίδες του ΑΟΡΓ Βέροιας, Καλοϊδου Κωνσταντινα και Δουλκεριδου Ελένη, αγωνιζόμενες στο Κύπελλο Ελπίδων, την διοργάνωση που φέρνει...

Στο χιονοδρομικό κέντρο Ελατοχωρίου θα διεξαχθούν στις 23 και 24 Φεβρουαρίου 2019 αγώνες κυπέλλου στο σκι στην κατηγορία παμπαίδων και Παγκορασίδων  .