Το πρόγραμμα των πρωταθλημάτων χάντμπολ -Αποχωρεί η γυναικεία ομάδα του Φιλίππου. Κατεβαίνει στην Α2 η ανδρική ομάδα.

Το πρόγραμμα των πρωταθλημάτων χάντμπολ -Αποχωρεί η γυναικεία ομάδα του Φιλίππου. Κατεβαίνει στην Α2 η ανδρική ομάδα.

Ανακοινώθηκαν οι προσεχείς αγώνες των μικρότερων κατηγοριών στο χάντμπολ ανδρών, με την Handball Premier να έχει ρεπό λόγω των υποχρεώσεων της Εθνικής ομάδας.

Στις γυναίκες, συνεχίζονται κανονικά τα πρωταθλήματα, ενώ ορίστηκε και το ματς του Ορφέα Σουρωτής με τον Φίλιππο, αλλά η ομάδα της Βέροιας δεν  θα παρουσιαστεί στην σέντρα , με αποτέλεσμα να αποβληθεί  από το πρωτάθλημα της Α1 γυναικών!

Αντίθετα η ανδρική ομάδα μετά τον υποβιβασμό της θα παίξει για πρώτη φορά στην Α2 μετά από 45 χρόνια στην Α1 κατηγορία.  Έχει δύσκολη αποστολή στο Κιλκίς αφού από την ομάδα αποχώρησαν πολλοί έμπειροι παίκτες 

Eπίσης άξια αναφοράς η συμμετοχή για πρώτη φορά της ομάδας του Φέρωνα Βέροιας στην Β' Εθνική . Πρωτη αγωνιστική στην μακρινή Κέρκυρα με τον Κερκυραικό  Ένα δύσκολο ξεκίνημα αλλά και ελπιδοφόρο αν αναλογισθούμε την υποδομή που υπάρχει σε αυτό τον σύλλογο με πολλους ταλαντούχους παίκτες.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Σάββατο 8 Οκτωβρίου 2022

Α1 Γυναικών (2η αγωνιστική)
Νέας Ιωνίας 18:00, ΟΦΝ Ιωνίας- Αναγέννηση Άρτας
(Καρυδάκης- Γιακαλής, Τσάκωνας, Αλεξάκη- Κωσταρέλλου)
Βασιλικών 18:30, Ορφέας Σουρωτής- Φίλιππος Βέροιας
(Θεοδοσίου- Παπούλιας, Παρτεμιάν, Δροσάκη- Λόη)

Α2 Ανδρών (1η αγωνιστική)
Κέρκυρας 16:00, ΑΟ Φαίαξ- ΑΕΠ Πανόραμα
(Πήτας- Αγγελίδης, Παντελίδης- Παγιάτης)
Αξιούπολης 18:00, Αλέξανδρος- Άρης Θ.
(Βαγγελτζίκης- Γκόγκας, Δελόγλου, Γκόγκας- Ροδοπαίος)
Βύρωνα 18:00, Δόξα Βύρωνα- Πήγασος Κυψέλης
(Α. Γερουλάνος- Κ. Γερουλάνος, Σιγανού- Γεωργίου)
Συκεών 18:00, Φοίβος Συκεών- Αρχέλαος Κατερίνης
(Νάσκος- Χαρίτσος, Καζαντζίδου- Πεταλωτής)
Λουτρακίου 19:00, Ποσειδών- Αθηναϊκός
(Σκλαβενίτης- Βήτας, Μ. Τσολάκου- Α. Τσολάκου)
Κιλκίς 19:00, ΓΑΣ Κιλκίς- Φίλιππος Βέροιας
(Σαπανίδης- Ηλιάδης, Σέρβου- Βουλγαρίδου)
Καματερού 20:00, Λεωνίδας- Ολυμπιακός Κερατσινίου
(Φωτακίδης- Λεφάκης, Χατζηαναστασίου- Μπιθούλκα)

Α2 Γυναικών (1η αγωνιστική)
Βύρωνα 16:00, Αθηναϊκός- ΕΑΧ Χανιά
(Χαραλαμπίδης- Ζήσης, Σιγανού- Γεωργίου)
Αλεξανδρούπολης 16:00, Βορέας- Μέγας Αλέξανδρος
(Ουζούνης- Παρασκευούδης, Φάρδυ- Λεγγέτση)
Κατερίνης 16:00, Ορφέας Κατερίνης- ΑΟ Προσοτσάνης
(Γράψας- Νικόλας, Αργυροπούλου- Ασκιδού)
Καστοριάς 17:00, ΑΟΑ Καστοριάς- Εθνικός Κοζάνης
(Νικολαϊδης- Κυριακού, Τοκατλίδου-Χατζηιωάννου)
Αμυνταίου 17:00, Ελπίδες Αμυνταίου- Ζαφειράκης Νάουσας
(Πατιός- Τσιάνας, Παπαβασιλείου- Σλίπη)
Καματερού 18:00, Λεωνίδας- Άρης Νικαίας
(Μερτινιάν- Δρακόπουλος, Χατζηαναστασίου- Μπιθούλκα)

Β’ Ανδρών (1η αγωνιστική)
Κέρκυρας 14:00, Κερκυραϊκός- Φέρωνας Βέροιας
(Πήτας- Αγγελίδης, Παντελίδου- Παγιάτης)
Κιλκίς 17:00, Πόντιοι Κιλκίς- Απόλλων Σταυρούπολης
(Σαπανίδης- Ηλιάδης, Σέρβου- Βουλγαρίδου)
Καματερού 21:45, Δίας Μοσχάτου Ταυρου- Ασπίδα Αγ. Αναργύρων
(Ψύλλος- Γιαβρούτας, Κιτσάκου- Κωσταρέλλου)

Κυριακή 9 Οκτωβρίου 2022

Α1 Γυναικών (2η αγωνιστική)
Σπίτι του Χάντμπολ 16:00, ΑΕΣΧ Πυλαίας- ΓΑΣ Καματερού
(Θεοδοσίου- Παπούλιας, Μιχαηλίδης, Σέρβου- Λόη)
Μάνος Λοίζος 19:00, ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού- ΑΕΚ
(Α. Γερουλάνος- Κ. Γερουλάνος, Προδρομίδης, Κιτσάκου- Δημουλέας)

Α2 Ανδρών (1η αγωνιστική)
Μάνος Λοίζος 16:00, Άρης Νικαίας- HC Σαλαμίνα
(Χαραλαμπίδης- Ζήσης, Ανταλής, Μ. Τσολάκου- Α. Τσολάκου)
Πάτρας 16:30, Ακαδημία Πάτρας- ΟΦΝ Ιωνίας
(Αβράμης- Χρόνης, Τριτάρη- Ρούπας)

Α2 Γυναικών (1η αγωνιστική)
Σπίτι του Χάντμπολ 14:00, Απόλλων Σταυρούπολης- Άρης Θ.
(Παπούλιας- Εφραιμίδης, Ξεροσαββίδου- Λόη)
Κερατσινίου 16:30, Ολυμπιακός Κερατσινίου- ΕΑΧ Χανιά
(Γιαβρούτας- Παπαπαύλου, Παπαδοπούλου- Αλεξάκη)
Πάτρας 18:00, Ακαδημία Πάτρας- ΑΣ Ηλιούπολη 2006
(Αβράμης- Χρόνης, Τριτάρη- Ρούπας)

Β’ Ανδρών (1η αγωνιστική)
Σπίτι του Χάντμπολ 12:00, Μακεδών- Πανσερραϊκός
(Μαυρίδου- Εφραιμίδης, Γρηγοριάδης- Κιλιβρίδου)
Καλλιθέας 17:00, Έσπερος- Κένταυρος Αγριά Βόλου
(Ψύλλος- Μυλωνάς, Μουρελάτου- Φωτοπούλου)
Ιλισίων 17:00, Ηλυσιακός- Αμφικτύονες Λαμίας –κεκλεισμένων των θυρών-
(Μερτινιάν- Μπράμου, Μουρελάτου- Παπαπούλιος)
Άρτας 18:00, Αναγέννηση Άρτας- ΑΟΑ Καστοριάς
(Πητας- Αγγελίδης, Τσολάκου- Κολιούλης)

Τετάρτη 12 Οκτωβρίου 2022

Α1 Γυναικών (3η αγωνιστική)
Καματερού 18:00, ΓΑΣ Καματερού- Ορφέας Σουρωτής
(Λεφάκης- Μπράμου, Κυριακούλιας, Παπαδοπούλου- Δημουλέας)
Άρτας 18:00, Αναγέννηση Άρτας- ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού
(Αβράμης- Χρόνης, Βέργος, Φλούδας- Κοντός)

Βασίλης Βόλκος
ΣΥΝΤΑΚΤΗΣ: Βασίλης Βόλκος - Αθλητικογράφος

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

Αήττητη η ΑΕΚ νίκησε και στην Νάουσα τον Ζαφειράκη 21-30

Αήττητη η ΑΕΚ νίκησε και στην Νάουσα τον Ζαφειράκη 21-30

Ανώτερη η ΑΕΚ παίζοντας πολύ καλό χάντμπολ, νίκησε 30-21...

Χαντ μπολ Α2. Σημαντική νίκη  στο Πανόραμα για τον Φίλιππο Βέροιας με 27-32.

Χαντ μπολ Α2. Σημαντική νίκη στο Πανόραμα για τον...

Με ατού την εμπειρία των παικτών του ο Φίλιππος...

χαντ μπολ Β' Εθνική Εύκολη νίκη του Φέρωνα Βέροιας 27-16 επί του Κερκυραϊκού

χαντ μπολ Β' Εθνική Εύκολη νίκη του Φέρωνα Βέροιας...

Συνέχεια στην πολύ καλή παρουσία του στο πρωτάθλημα...

 Handball Premier. Ζαφειράκης Νάουσας - ΑΕΚ

Handball Premier. Ζαφειράκης Νάουσας - ΑΕΚ

Μετά τις πολύ καλές εμφανίσεις και τις νίκες με ΧΑΝΘ...

To πρόγραμμα του Β΄ γύρου της Handball Premier

To πρόγραμμα του Β΄ γύρου της Handball Premier

Το Δ.Σ της ΟΧΕ ανακοίνωσε το πρόγραμμα του Β'...

Ορισμοί Αγώνων (26-30/11/2022) Σάββατο 26/11 Ζαφειράκης- ΑΕΚ

Ορισμοί Αγώνων (26-30/11/2022) Σάββατο 26/11 Ζαφειράκης- ΑΕΚ

Ανακοινώθηκαν οι διαιτητές των αγώνων χαντ μπολ σε...

H Γερμανία στο δρόμο της Εθνικής Γυναικών για το Παγκόσμιο του 2023

H Γερμανία στο δρόμο της Εθνικής Γυναικών για το...

Πραγματοποιήθηκε στη Λιουμπλιάνα της Σλοβενίας, στο...

ΟΧΕ Κλήση σε απολογία στις (29/11/2022)για τον Φίλιππο Βέροιας

ΟΧΕ Κλήση σε απολογία στις (29/11/2022)για τον Φίλιππο...

Κλήση σε απολογία από τον αθλητικό δικαστή για τις  29...

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΤΙΤΛΟΙ ΣΧΕΤΙΚΩΝ ΑΡΘΡΩΝ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ # ΝΕΑ

Σχετικά άρθρα

Η ανακοίνωση του προέδρου του ΦΙΛΙΠΠΟΥ Βέροιας, Γιώργου Φύκατα στην επίσημη σελίδα του Φιλίππου  στο facebook:Στο ίδιο έργο θεατές!!!!Δυστυχώς για μια φορά ακόμα επιβεβαιώνεται ο κανόνας που λέει ότι...

Εύκολη νίκη πανηγύρισε ο Ζαφειράκης Νάουσας στην έδρα του απέναντι στον Αρχέλαο Κατερίνης καθώς επικράτησε με 33-24 και παρέμεινε σταθερά στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι γηπεδούχοι...

Handball Premier (19η-20η αγωνιστική) Σάββατο 17 Μαρτίου 2018Handball Premier (19η αγωνιστική)Δαϊς 14:00, ΑΣΕ Δούκα- Διομήδης Άργους (Πατιός- Τσιάνας, Αντωνόπουλος)Σπίτι του Χάντμπολ 17:00 (ΕΡΤ3), ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV- AEK (Μπέτμαν-...

Μια ακόμα νίκη στο πρωτάθλημα της Α2 γυναικών πήρε ο Α.Σ Βέροιας 2017 καθώς επικράτησε στην Κέρκυρα επι του Φαίακα με 22-13.Οι φιλοξενούμενοι πήραν από το πρώτο ημίχρονο ένα προβάδισμα στο σκορ, το οποίο...