Με πράσινο χρώμα φωταγωγήθηκε χθες το Δημαρχείο Βέροιας για την Ημέρα κατά του Σχολικού Εκφοβισμού. Ο Δήμος Βέροιας συμμετείχε στο κάλεσμα του Κέντρου Κοινωνικής Δράσης και Καινοτομίας-ΚΜΟΠ, μέσω της ΚΕΔΕ, για φωταγώγηση των Δημαρχείων, με χρώμα πράσινο που είναι το «χρώμα της ελπίδας». Υπενθυμίζεται έτσι, η σημασία της στήριξης που είναι άκρως αναγκαίο να παρέχεται στα νέα παιδιά-θύματα κάθε είδους εκφοβισμού.
Οι χαμηλότερες σε βάση σχολές και η σχολή χωρίς...
Η θέσπιση της Ελάχιστης Βάσης Εισαγωγής έχει...