O Εμπορικός Σύλλογος ενημερώνει ότι τη Δευτέρα 5 Ιουνίου, που είναι η γιορτή του Αγίου Πνεύματος, όλα τα καταστήματα της Βέροιας θα παραμείνουν κλειστά. Υπενθυμίζεται ότι αυτό προβλέπεται με απόφαση της Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας , που δημοσιεύτηκε στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως στις 3 Ιουνίου 2022. Από τότε ο εορτασμός του Αγίου Πνεύματος καθορίζεται ως τοπική αργία για τα εμπορικά καταστήματα σε όλες τις πόλεις της Περιφέρειας.
Οι χαμηλότερες σε βάση σχολές και η σχολή χωρίς...
Η θέσπιση της Ελάχιστης Βάσης Εισαγωγής έχει...