Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου στα πρωταθλήματα χάντμπολ

Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου στα πρωταθλήματα χάντμπολ

Ανακοινώθηκε το πρόγραμμα και οι διαιτητές των αγώνων του Σαββατοκύριακου (11-12/11/2023) για τα πρωταθλήματα χάντμπολ ανδρών και γυναικών.

Από τις ομάδες της Ημαθίας, ο Ζαφειράκης υποδέχεται το Σάββατο τον ΓΑΣ Κιλκίς, ο Φέρωνας αγωνίζεται την Κυριακή στις Σέρρες και τα κορίτσια του Φιλίππου την ίδια μέρα στην Κέρκυρα.

Αναλυτικά:

Σάββατο 11 Νοεμβρίου 2023

Handball Premier (7η αγωνιστική)

ΔΓ Βύρωνα 16:00, ΑΕΚ- ΑΣΕ Δούκα

(Κινατζίδης- Φωτακίδης, Ανταλής)

Σπίτι του Χάντμπολ 16:00, ΑΕΣΧ Πυλαίας- Διομήδης Άργους

(Λινάρδος- Νικολαϊδης, Σίσκου)

ΔΑΚ Έδεσσας 17:00, Αερωπός Έδεσσας ManDynamic- Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή

(Γκόγκας- Σαχίνογλου, Μιχαηλίδης)

Πανελληνίου 17:00, Πανελλήνιος ΓΣ- ΠΑΟΚ

(Τόλιος- Α. Γερουλάνος, Μίγκας)

ΔΑΚ Νάουσας 18:00, Ζαφειράκης Νάουσας- ΓΑΣ Κιλκίς

(Τζαφερόπουλος- Πατιός, Αγγελίδης)

Ιωνικού 18:00, Ιωνικός Affidea- Bianco Monte Δράμα 1986

(Χαραλαμπίδης- Ζήσης, Τσάκωνας)

Α2 Ανδρών (4η αγωνιστική)

ΔΑΚ Συκεών 16:00, Φοίβος Συκεών- Φαίακας Κέρκυρας V-hotels

(Γράψας- Κυριακού)

Σαλαμίνας 18:00, HC Σαλαμίνας- ΕΣΝ Βριλησσίων

(Σκλαβενίτης- Βήτας, Αντωνόπουλος)

ΧΑΝΘ 19:30, ΧΑΝΘ- Αρχέλαος Κατερίνης

(Βιολιτζής- Τορνικίδης)

Καματερού 20:00, Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων- Αθηναϊκός

(Ζήσης- Λεφάκης, Τσάκωνας)

Κορωπίου 20:00, ΓΣ Παπασιδέρης- ΑΕ Χαλανδρίου

(Φωκίτης- Βαγγελτζίκης, Ανταλής)

Γιώργος Χαλκίδης 20:00, Άρης Νικαίας- ΟΦΝ Ιωνίας

(Παπαματθαίου- Μπράμου)

Β’ Ανδρών

ΔΑΚ Κοζάνης 16:00, ΑΟ Κοζάνης- Κερκυραϊκός

(Μαυρίδης- Λάσκαρης)

Ιλισίων 16:30, Ηλυσιακός- Ιδομενέας Γαλατά

(Λεφάκης- Μυλωνάς)

ΔΓ Βύρωνα 18:00, Δόξα Βύρωνα- Πήγασος Κυψέλης

(Κινατζίδης- Στασινού)

Κερατσινίου 21:30, Ολυμπιακός Κερατσινίου- Ασπίδα Αγ. Αναργύρων

(Α. Γερουλάνος- Παπαπαύλου)

Α1 Γυναικών (4η αγωνιστική)

Καματερού 16:00, ΓΑΣ Καματερού- ΠΑΟΚ Mateco

(Καρυδάκης- Γιακαλής, Προδρομίδης)

Α2 Γυναικών

ΔΑΚ Κλαδισού 13:30, ΕΑΧ Χανιά- ΑΣ Ηλιούπολης

(Δαμάσκος- Φωτεινάκης)

ΔΑΚ Λευκόβρυσης 14:30, Ελπίδες Αμυνταίου- Κερκυραϊκός

(Μαυρίδης- Λάσκαρης)

ΔΑΚ Κατερίνης 16:00, Ορφέας Κατερίνης- Πανελλήνιος Νεάπολης

(Νικόλας- Μπαλάκος)

Άργος Ορεστικού 17:00, ΑΟΑ Καστοριάς- Εθνικός Κοζάνης

(Αγγελίδης- Πήτας)

Καματερού 18:00, Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων- Άρης Νικαίας

(Καρυδάκης-Γιακαλής)

Κυριακή 12 Νοεμβρίου 2023

Α2 Ανδρών (4η αγωνιστική)

Σέρρων 17:00, Πανσερραϊκός- Φέρωνας Βέροιας Markakis Homme

(Γκόγκας- Κυριακού)

Αλεξανδρούπολης 18:00, Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης- Αλέξανδρος Αξιούπολης

(Θεοδοσίου- Παπούλιας)

Λουτρακίου 20:00, Ποσειδών Λουτρακίου- Ακαδημία Πάτρας

(Καρυδάκης- Γιακαλής, Προδρομίδης)

Β’ Ανδρών

Βόλου 15:30, Κένταυρος Αγριά Βόλου- Άρτα Handball

(Καποτάς- Βελάνη)

Κραχτίδης 16:00, ΓΕ Δράμας- Αμύντας Αμυνταίου

(Ηλιάδης- Παρασκευούδης)

Σπίτι του Χάντμπολ 16:00, ΑΕΠ Πανόραμα- ΑΟ Ιωαννίνων

(Εφραιμίδης- Μαυρίδου)

Καματερού 16:00, ΓΑΣ Καματερού- Έσπερος Καλλιθέας

(Ψύλλος- Δρακόπουλος)

Ασπροπύργου 17:30, Ολύμπιος Δίας- Αμφικτύονες Λαμίας

(Σκλαβενίτης- Κολυβέρη)

Α1 Γυναικών (4η αγωνιστική)

ΔΑΚ Άρτας 16:00, Αναγέννηση Άρτας- Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών

(Αβράμης- Χρόνης, Βέργος)

ΔΓ Βύρωνα 16:00, Αθηναϊκός- ΑΕΣΧ Πυλαίας

(Φωτακίδης- Α. Γερουλάνος, Ανταλής)

ΟΑΚΑ 16:00, ΑΕΚ- ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού

(Κινατζίδης- Μπράμου, Αντωνόπουλος)

Α2 Γυναικών

Κέρκυρας 14:30, Φαίακας Κέρκυρας- Φίλιππος Βέροιας

(Πατιός- Αγγελίδης)

Καπανδριτίου 17:45, ΑΣ Άνοιξης Διονύσου- Ολυμπιακός Κερατσινίου

(Βήτας- Σκαπέρας)

Κραχτίδης 18:00, Bianco Monte Δράμα 1986- Ορφέας Σουρωτής

(Ηλιάδης- Παρασκευούδης)

Σπίτι του Χάντμπολ 19:00, Απόλλων Σταυρούπολης- ΑΟ Προσοτσάνης

(Εφραιμίδης- Μαυρίδου)

Εφημερίδα Λαός
ΣΥΝΤΑΚΤΗΣ: Εφημερίδα Λαός - Τοπική Εφημερίδα

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

Ηττήθηκε στη Θεσσαλονίκη από τον ΠΑΟΚ ο Ζαφειράκης

Ηττήθηκε στη Θεσσαλονίκη από τον ΠΑΟΚ ο Ζαφειράκης

Δεν τα κατάφερε στη Θεσσαλονίκη ο Ζαφειράκης Νάουσας,...

Δύσκολες εκτός έδρας αναμετρήσεις για Ζαφειράκη και Φέρωνα

Δύσκολες εκτός έδρας αναμετρήσεις για Ζαφειράκη και...

Ανακοινώθηκε το πρόγραμμα της ερχόμενης αγωνιστικής,...

Ζαφειράκης: Υπέκυψε στην ανωτερότητα του Ολυμπιακού με 25-40

Ζαφειράκης: Υπέκυψε στην ανωτερότητα του Ολυμπιακού...

Το αήττητο σερί του διεύρυνε στη Handball Premier ο Ολυμπιακός...

Εκτός έδρας νίκη επί της Καστοριάς για τα κορίτσια του Φιλίππου Βέροιας

Εκτός έδρας νίκη επί της Καστοριάς για τα κορίτσια του...

Με νίκη συνέχισε την πορεία της στο πρωτάθλημα...

Το πρόγραμμα των πρωταθλημάτων χάντμπολ - Πού αγωνίζονται οι ομάδες της Ημαθίας

Το πρόγραμμα των πρωταθλημάτων χάντμπολ - Πού...

Ανακοινώθηκε το πρόγραμμα της ερχόμενης αγωνιστικής,...

"Καπάρωσε" την 2η θέση η γυναικεία ομάδα του...

Την 2η θέση που οδηγεί στην επόμενη Φάση του...

Έχασε στο μακρινό Άργος από τον Διομήδη ο Ζαφειράκης Νάουσας

Έχασε στο μακρινό Άργος από τον Διομήδη ο Ζαφειράκης...

Δεν τα κατάφερε ο Ζαφειράκης Νάουσας στο μακρινό Άργος...

Ήττα για τα κορίτσια του Φιλίππου από τον Εθνικό Κοζάνης

Ήττα για τα κορίτσια του Φιλίππου από τον Εθνικό...

Την ήττα γνώρισε η γυναικεία ομάδα του Φιλίππου...

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΤΙΤΛΟΙ ΣΧΕΤΙΚΩΝ ΑΡΘΡΩΝ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ # ΝΕΑ

Σχετικά άρθρα

Η ανακοίνωση του προέδρου του ΦΙΛΙΠΠΟΥ Βέροιας, Γιώργου Φύκατα στην επίσημη σελίδα του Φιλίππου  στο facebook:Στο ίδιο έργο θεατές!!!!Δυστυχώς για μια φορά ακόμα επιβεβαιώνεται ο κανόνας που λέει ότι...

Εύκολη νίκη πανηγύρισε ο Ζαφειράκης Νάουσας στην έδρα του απέναντι στον Αρχέλαο Κατερίνης καθώς επικράτησε με 33-24 και παρέμεινε σταθερά στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι γηπεδούχοι...

Handball Premier (19η-20η αγωνιστική) Σάββατο 17 Μαρτίου 2018Handball Premier (19η αγωνιστική)Δαϊς 14:00, ΑΣΕ Δούκα- Διομήδης Άργους (Πατιός- Τσιάνας, Αντωνόπουλος)Σπίτι του Χάντμπολ 17:00 (ΕΡΤ3), ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV- AEK (Μπέτμαν-...

Μια ακόμα νίκη στο πρωτάθλημα της Α2 γυναικών πήρε ο Α.Σ Βέροιας 2017 καθώς επικράτησε στην Κέρκυρα επι του Φαίακα με 22-13.Οι φιλοξενούμενοι πήραν από το πρώτο ημίχρονο ένα προβάδισμα στο σκορ, το οποίο...