Θέματα του ΕΛΓΑ και τα φλέγοντα προβλήματα των αγροτών της περιοχής μας, όπως οι ενστάσεις για τις ζημίες που υπέστησαν από κακοκαιρίες και παγετούς, τέθηκαν από την αντιδήμαρχο Επιχειρηματικότητας και Αγροτικής Ανάπτυξης κα Άννα Βασιλειάδου, στους γεωπόνους του ΕΛΓΑ, στη συνάντηση που είχαν το πρωί της Τρίτης 16 Απριλίου στο Άνω Ζερβοχώρι. Παρών στη συνάντηση ήταν και ο ανταποκριτής του ΕΛΓΑ κ. Αντώνης Παπαχρήστου.
Δηλώσεις ζημιάς από τον καύσωνα της 18ης Ιουλίου, σε...
Όσοι παραγωγοί, έχουν υποστεί ζημιά από τον καύσωνα...