Μια βυζαντινή ξυλόγλυπτη εικόνα της Παναγίας το Άξιον Εστί, έκανε δώρο στον πρόεδρο του κόμματος και πρωθυπουργό Κυριάκο Μητσοτάκη, εκ μέρους των τοπικών οργανώσεων, ο πρόεδρος της ΔΕΕΠ ΝΔ Ημαθίας, Σταύρος Γιανναβαρτζής. Είμαστε μαζί σου πρόεδρε στον αγώνα, του είπε και του ευχήθηκε να τον έχει καλά η Παναγία και να του δίνει αντοχή στον δύσκολα αγώνα, «που θα βγει νικηφόρος κι αυτή τη φορά» όπως είπε.
Οι χαμηλότερες σε βάση σχολές και η σχολή χωρίς...
Η θέσπιση της Ελάχιστης Βάσης Εισαγωγής έχει...