Στις 26-27 Μαρτίου η προαγωνιστική ομάδα του Ναυτικού Αθλητικού Συλλόγου Ημαθίας συμμετείχε με 16 αθλητές/τριες 9-12 ετών στους 4ους Κολυμβητικούς Αγώνες Προαγωνιστικών Κατηγοριών «ΝΑΟΥΣΑ 2016», που διοργάνωσε η Κ.Α. ‘Νάουσα’ στο Δημοτικό Κολυμβητήριο της πόλης.
Προσωπικά ρεκόρ, 5 παρουσίες στο βάθρο και 15 πλασαρίσματα στους πρώτους 8 σε ατομικά και ομαδικά αγωνίσματα είναι τα αποτελέσματα που κατάφεραν οι μικροί κολυμβητές ανάμεσα σε 600 αθλητές/τριες, από τουλάχιστον 30 σωματεία της Θράκης, της Μακεδονίας, της Θεσσαλίας, της Ηπείρου και των Ιόνιων Νήσων.
Ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ σε όλους τους αθλητές μας, στους συνοδούς γονείς, στον προπονητή τους Αλεξάντερ Κραβτσούκ, στον έφορο του τμήματος κολύμβησης Θεοδόση Μωυσίδη και στις συνοδούς προπονήτριες Δώρα Μισιρλή και Δήμητρα Μωυσίδου, για την άψογη εμφάνισή τους καθ’ όλη τη διάρκεια των αγώνων.
Ευχή όλων να συνεχιστεί η καλή πορεία της ομάδας με τη στήριξη όλων για ανάλογες επιτυχίες στο μέλλον!
Αναλυτικότερα τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:
50Μ ΠΡΟΣΘΙΟ
1) ΤΣΑΧΟΥΡΙΔΗΣ ΓΑΒΡΙΗΛ 10 ΕΤΩΝ 00:48.37 (3ος)
2) ΣΤΑΦΥΛΙΔΟΥ ΓΕΣΘΗΜΑΝΗ 10 ΕΤΩΝ 00:49.77 (6η)
3) ΒΑΪΝΑ ΝΕΦΕΛΗ 10 ΕΤΩΝ 00:55.18 (13η)
100Μ ΠΡΟΣΘΙΟ
1) ΤΣΑΧΟΥΡΙΔΗΣ ΓΑΒΡΙΗΛ 10 ΕΤΩΝ 01:43.38 (2ος)
2) ΣΤΑΦΥΛΙΔΟΥ ΓΕΣΘΗΜΑΝΗ 10 ΕΤΩΝ 01:49.72 (5η)
50Μ ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ
1) ΣΑΜΑΡΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 9 ΕΤΩΝ 00:48.61 (3ος)
2) ΚΟΥΜΠΟΥΛΙΔΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ 10 ΕΤΩΝ 00:55.33 (17η)
3) ΜΩΥΣΙΔΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 11 ΕΤΩΝ 00:48.76 (12η)
100Μ ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ
1) ΜΩΥΣΙΔΟΥ ΑΡΤΕΜΙΑ 12 ΕΤΩΝ 01:51.87 (9η)
50Μ ΥΠΤΙΟ
1) ΚΟΣΜΙΔΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 9 ΕΤΩΝ 00:49.60 (4η)
2) ΚΟΥΜΠΟΥΛΙΔΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ 10 ΕΤΩΝ 00:54.92 (14η)
3) ΣΑΜΑΡΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 9 ΕΤΩΝ 00:47.89 (4ος)
4) ΠΡΩΤΟΓΕΡΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 10 ΕΤΩΝ 00:46.34 (4ος)
5) ΜΠΑΜΠΑΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 11 ΕΤΩΝ 00:54.12 (6ος)
50Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ
1) ΚΕΤΟΓΛΟΥ ΠΑΥΛΟΣ 10 ΕΤΩΝ 00:35.89 (4ος)
2) ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ 10 ΕΤΩΝ 00:38.90 (10ος)
3) ΠΡΩΤΟΓΕΡΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 10 ΕΤΩΝ 00:39.07 (11ος)
4) ΠΑΝΤΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 11 ΕΤΩΝ 00:53.16 (17ος)
5) ΚΟΣΜΙΔΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 9 ΕΤΩΝ 00:44.41 (14η)
6) ΜΑΡΓΑΡΙΤΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ 10 ΕΤΩΝ 00:38.97 (8η)
7) ΧΑΤΖΗΝΑ ΝΙΚΟΛΕΤΑ 10 ΕΤΩΝ 00:43.02 (16η)
8) ΜΩΥΣΙΔΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 11 ΕΤΩΝ 00:36.60 (10η)
9) ΜΩΥΣΙΔΟΥ ΑΡΤΕΜΙΑ 12 ΕΤΩΝ 00:36.71 (8η)
100Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ
1) ΜΑΡΓΑΡΙΤΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ 10 ΕΤΩΝ 01:29.34 (6η)
2) ΒΑΪΝΑ ΝΕΦΕΛΗ 10 ΕΤΩΝ 01:39.11 (14η)
3) ΜΩΥΣΙΔΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 11 ΕΤΩΝ 01:21.42 (6η)
4) ΜΩΥΣΙΔΟΥ ΑΡΤΕΜΙΑ 12 ΕΤΩΝ 01:26.86 (18η)
200Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ
1) ΧΑΤΖΗΝΑ ΝΙΚΟΛΕΤΑ 10 ΕΤΩΝ 03:27.22 (16η)
200Μ ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ
1) ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ 10 ΕΤΩΝ 03:28.89 (3ος)
2) ΚΕΤΟΓΛΟΥ ΠΑΥΛΟΣ 10 ΕΤΩΝ 03:29.95 (4ος)
4Χ50Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΓΟΡΙΑ 10 ΕΤΩΝ
ΠΡΩΤΟΓΕΡΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ
ΤΣΑΧΟΥΡΙΔΗΣ ΓΑΒΡΙΗΛ 4οι 02:37.76
ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ
ΚΕΤΟΓΛΟΥ ΠΑΥΛΟΣ
4Χ50Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ
ΒΑΪΝΑ ΝΕΦΕΛΗ
ΧΑΤΖΗΝΑ ΝΙΚΟΛΕΤΑ
ΣΤΑΦΥΛΙΔΟΥ ΓΕΣΘΗΜΑΝΗ 8ες 02:48.25
ΜΑΡΓΑΡΙΤΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ
4Χ50Μ ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΙΚΗ ΑΓΟΡΙΑ 10 ΕΤΩΝ
ΠΡΩΤΟΓΕΡΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ
ΤΣΑΧΟΥΡΙΔΗΣ ΓΑΒΡΙΗΛ 3οι 03:00.50
ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ
ΚΕΤΟΓΛΟΥ ΠΑΥΛΟΣ
4Χ50Μ ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΙΚΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ
ΜΑΡΓΑΡΙΤΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ
ΣΤΑΦΥΛΙΔΟΥ ΓΕΣΘΗΜΑΝΗ 5ες 03:16.21
ΚΟΥΜΠΟΥΛΙΔΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ
ΒΑΪΝΑ ΝΕΦΕΛΗ