Με ενστάσεις για την ημερομηνία έναρξης διεξήχθη το μεσημέρι της Παρασκευής στα γραφεία της ΕΠΟ η επίσημη εκκίνηση της διοργάνωσης. Στην κληρωτίδα μπήκαν οι 17 ομάδες της Football League, με την Α’ φάση να περιλαμβάνει το ματς του Αιγινιακού με τη Βέροια, που θα αναμετρηθούν μεταξύ τους σε διπλά παιχνίδια στις 19/8 και 29/8.
Το ζευγάρι της Α’ φάσης:
Αιγινιακός – Βέροια
Η Β’ φάση θα περιλαμβάνει τον νικητή αυτού του αγώνα, που θα μπει στον 2ο όμιλο, εκεί όπου μαζί με τις υπόλοιπες ομάδες της Super League και Football League, σχημάτισαν τα οκτώ γκρουπ. Η κλήρωση έγινε με τις ομάδες της Α’ Εθνικής να μπαίνουν στο Α’ και Β’ γκρουπ, ενώ το Γ΄απαρτιζόταν από τους Άρη, Αχαρναϊκό, Εργοτέλη, Απόλλων Λάρισας, Απόλλων Πόντου, ΟΦΗ, ΑΟ Τρίκαλα και Αναγέννηση Καρδίτσας και το Δ’ από τους Ηρακλή, Καλλιθέα, Κισσαμικό, Παναιγιάλειο, Παναχαϊκή, Πανσερραϊκό, Σπάρτη και τον νικητή του Αιγινιακός-Βέροια.
Αναλυτικά οι όμιλοι και το πρόγραμμα:
1ος όμιλος
-Πλατανιάς
-Απόλλων Σμύρνης
-ΟΦΗ
-Ηρακλής
1η αγωνιστική
Πλατανιάς – Απόλλων Σμύρνης
Ηρακλής – ΟΦΗ
2η αγωνιστική
Απόλλων Σμύρνης – Ηρακλής
ΟΦΗ – Πλατανιάς
3η αγωνιστική
Ηρακλής – Πλατανιάς
Απόλλων Σμύρνης – ΟΦΗ
2ος όμιλος
-ΠΑΟΚ
-Λεβαδειακός
-Απόλλων Πόντου
-(Αιγιναικός-Βέροια)
1η αγωνιστική
ΠΑΟΚ – Λεβαδειακός
(Αιγινιακός-Βέροια) – Απόλλων Πόντου
2η αγωνιστική
Λεβαδειακός – (Αιγινιακός-Βέροια)
Απόλλων Πόντου – ΠΑΟΚ
3η αγωνιστική
(Αιγινιακός-Βέροια) – ΠΑΟΚ
Λεβαδειακός – Απόλλων Πόντου
3ος όμιλος
-ΑΕΚ
-Λαμία
-Απόλλων Λάρισας
-Καλλιθέα
1η αγωνιστική
ΑΕΚ – Λαμία
Καλλιθέα – Απόλλων Λάρισας
2η αγωνιστική
Λαμία – Καλλιθέα
Απόλλων Λάρισας – ΑΕΚ
3η αγωνιστική
Καλλιθέα – ΑΕΚ
Λαμία – Απόλλων Λάρισας
4ος όμιλος
-Ατρόμητος
-ΑΟΚ Κέρκυρα
-ΑΟ Τρίκαλα
-Σπάρτη
1η αγωνιστική
Ατρόμητος – ΑΟΚ Κέρκυρα
Σπάρτη – ΑΟ Τρίκαλα
2η αγωνιστική
ΑΟΚ Κέρκυρα – Σπάρτη
ΑΟ Τρίκαλα – Ατρόμητος
3η αγωνιστική
Σπάρτη – Ατρόμητος
ΑΟΚ Κέρκυρα – ΑΟ Τρίκαλα
5ος όμιλος
-Ολυμπιακός
-Αστέρας Τρίπολης
-Αχαρναϊκός
-Κισσαμικός
1η αγωνιστική
Ολυμπιακός – Αστέρας Τρίπολης
Ηρακλής – Αχαρναϊκός
2η αγωνιστική
Αστέρας Τρίπολης – Ηρακλής
Αχαρναϊκός – Ολυμπιακός
3η αγωνιστική
Ηρακλής – Ολυμπιακός
Αστέρας Τρίπολης – Αχαρναϊκός
6ος όμιλος
-Ξάνθη
-Παναιτωλικός
-Εργοτέλης
-Πανσερραϊκός
1η αγωνιστική
Ξάνθη – Παναιτωλικός
Πανσερραϊκός – Εργοτέλης
2η αγωνιστική
Παναιτωλικός – Πανσερραϊκός
Εργοτέλης – Ξάνθη
3η αγωνιστική
Πανσερραϊκός – Ξάνθη
Παναιτωλικός – Εργοτέλης
7ος όμιλος
-Πανιώνιος
-ΠΑΣ Γιάννινα
-Άρης
-Παναιγιάλειος
1η αγωνιστική
Πανιώνιος – ΠΑΣ Γιάννινα
Παναιγιάλειος – Άρης
2η αγωνιστική
ΠΑΣ Γιάννινα – Παναιγιάλειος
Άρης – Πανιώνιος
3η αγωνιστική
Παναιγιάλειος – Πανιώνιος
ΠΑΣ Γιάννινα – Άρης
8ος όμιλος
-Παναθηναϊκός
-ΑΕΛ
-Αναγέννηση Καρδίτσας
-Παναχαϊκή
1η αγωνιστική
Παναθηναϊκός – ΑΕΛ
Παναχαϊκή – Αναγέννηση Καρδ
2η αγωνιστική
ΑΕΛ – Παναχαϊκή
Αναγέννηση Καρδ – Παναθηναϊκός
3η αγωνιστική
Παναχαϊκή – Παναθηναϊκός
ΑΕΛ – Αναγέννηση Καρδίτσας