Από την Εταιρεία «Γ & Π Εκκοκκιστήρια Βάμβακος Α.Ε.» ανακοινώνεται ότι από χθες 2 Οκτωβρίου και στο εξής, το εκκοκκιστήριο δεν θα παραλαμβάνει σύσπορο βαμβάκι, με υγρασία άνω του 15%. Η ανακοίνωση απευθύνεται στους παραγωγούς και αντιπροσώπους σύσπορου βάμβακος των νομών Ημαθίας, Πιερίας, Πέλλας, Κιλκίς και Θεσσαλονίκης.
Δηλώσεις ζημιάς από τον καύσωνα της 18ης Ιουλίου, σε...
Όσοι παραγωγοί, έχουν υποστεί ζημιά από τον καύσωνα...