Οι υποψήφιοι των έξι συνδυασμών που «κατεβαίνουν» στο Δήμο Βέροιας

Οι υποψήφιοι των έξι συνδυασμών που «κατεβαίνουν» στο Δήμο Βέροιας

Έξι συνδυασμοί διεκδικούν την ψήφο των πολιτών του Δήμου Βέροιας στις εκλογές της Κυριακής 26 Μαΐου, οι οποίες διεξάγονται φέτος με το σύστημα της απλής αναλογικής, για τη διεκδίκηση των 41 εδρών συνολικά του νέου Δημοτικού Συμβουλίου. Οι συνδυασμοί σύμφωνα και με τη σειρά της ανακήρυξής τους από το Πρωτοδικείου είναι: «Γνώση με Δράση» του νυν Δημάρχου Κώστα Βοργιαζίδη, «Δικαίωμα για Νέα Βέροια» του νυν Δημοτικού Συμβούλου Γιάννη Παπαγιάννη, «Βέροια ΠΡΩΤεύουσα ΠΟΛΗ» της πρώην Βουλευτού Γεωργίας Μπατσαρά, οι «Συνδημότες» του πρώην Αντιδημάρχου Παύλου Παυλίδη, η «Προτεραιότητα στον Πολίτη» του νυν Δημοτικού Συμβούλου Αντώνη Μαρκούλη και η «Λαϊκή Συσπείρωση» του νυν Δημοτικού Συμβούλου Γιώργου Μελιόπουλου.   


Οι υποψήφιοι του συνδυασμού «Δράση με Γνώση»

Κώστας Βοργιαζίδης

Ο συνδυασμός «Δράση με Γνώση»-Κώστας Βοργιαζίδης έχει έμβλημα ένα άτομο που κρατάει τρία (3) φύλλα και παραπλεύρως αναγράφεται «Δράση με Γνώση.

Οι υποψήφιοι είναι:

Εκλογική Περιφέρεια Αποστόλου Παύλου (Υποψ. Δημ. Σύμβουλοι)

1. ΒΑΛΑΒΑΝΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του Θεοδώρου

2. ΒΟΡΓΙΑΖΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Παναγιώτη

3. ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Ηρακλή

4. ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ ΑΝΔΡΟΝΙΚΗ (ΝΙΚΗ) του Νικολάου

5. ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου

6. ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Σταύρου

7. ΤΣΙΦΛΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ του Κωνσταντίνου

8. ΧΟΛΕΒΑ ΟΛΓΑ του Ελευθερίου

Εκλογική Περιφέρεια Βεργίνας (Υποψ. Δημ. Σύμβουλοι)

1. ΚΑΚΑΓΙΑΝΝΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Αντωνίου

2. ΜΠΑΤΣΙΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου

3. ΤΕΤΟΥ ΜΑΡΙΑ του Αντωνίου

Εκλογική Περιφέρεια Βέροιας (Υποψ. Δημ. Σύμβουλοι)

1. ΑΚΡΙΒΟΠΟΥΛΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ του Διογένη

2. ΑΝΑΝΙΑΔΟΥ ΒΑΦΕΙΔΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του Ανδρέα

3. ΑΣΛΑΝΟΓΛΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του Ευαγγέλου

4. ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ ΚΑΛΛΙΣΤΡΑΤΟΣ του Κυριάκου

5. ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ του Ιωάννη

6. ΖΕΓΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΕΥΗ) του Κωνσταντίνου

7. ΖΙΑΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Χρήστου

8. ΙΩΑΝΝΙΔΟΥ (ΧΑΤΖΙΔΗ) ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Κωνσταντίνου

9. ΚΑΡΑΤΖΟΥΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ιωάννη

10. ΚΙΟΥΡΤΣΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Λεωνίδα

11. ΚΟΡΩΝΑΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ του Αντωνίου

12. ΚΟΣΜΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΣΑΚΗΣ) του Ευθυμίου

13. ΚΟΥΚΟΥΡΙΚΟΥ ΑΡΕΣΤΟΥΛΑ (ΑΡΙΣΤΗ) του Νικολάου

14. ΚΟΥΛΟΥΡΙΩΤΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του Σταύρου

15. ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ ΑΡΙΣΤΟΜΕΝΗΣ του Αιμίλιου

16. ΛΑΖΑΡΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΤΑΣΟΥΛΑ) του Αθανασίου

17. ΛΑΖΑΡΙΔΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ του Γεωργίου

18. ΛΑΜΠΡΙΝΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΑ του Σπυρίδωνος

19. ΛΕΛΕΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ευστρατίου

20. ΛΥΚΟΣΤΡΑΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Κωνσταντίνου

21. ΜΠΑΝΙΑ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΡΙΝΑ) του Ευαγγέλου

22. ΜΠΕΤΖΙΟΥ ΜΥΡΤΩ του Περικλή

23. ΜΥΤΗΛΕΚΑ ΕΛΕΝΗ του Δημητρίου

24. ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Σταύρου

25. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Δημητρίου

26. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΙΟΡΔΑΝΗΣ του Γεωργίου

27. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ(ΤΑΣΙΑΝΟΠΟΥΛΟΥ) ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΑ(ΝΤΙΝΑ) του Ιωάννη

28. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του Λαζάρου

29. ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΜΑΡΙΑ του Αντωνίου

30. ΠΑΣΧΟΥ ΣΟΦΙΑ ΘΕΟΔΩΡΑ του Αναστασίου

31. ΠΕΡΣΙΔΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ του Νικολάου

32. ΠΙΣΚΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΤΑΣΟΥΛΑ) του Αποστόλου

33. ΠΟΥΛΑΣΟΥΧΙΔΗΣ ΣΥΜΕΩΝ (ΣΙΜΟΣ) του Κωνσταντίνου

34. ΡΙΖΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Μιχαήλ

35. ΣΑΚΑΛΗΣ ΑΡΓΥΡΙΟΣ του Μενελάου

36. ΣΑΡΗΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του Χρήστου

37. ΣΙΑΚΑΒΑΡΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Αστερίου

38. ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Αποστόλου

39. ΣΤΙΟΚΑ ΔΡΑΓΚΟΛΑ ΘΩΜΑΗ του Ιωάννη

40. ΤΑΧΜΑΤΖΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ του Θεοδώρου

41. ΤΕΤΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Αντωνίου

42. ΤΖΑΦΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του Βασιλείου

43. ΤΖΙΟΥΜΑΚΑ ΚΡΥΣΤΑΛΛΩ (ΚΡΥΣΤΑ) του Αθανασίου

44. ΤΣΑΧΟΥΡΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Κωνσταντίνου

45. ΤΣΙΒΑΛΙΔΗΣ ΣΠΥΡΟΣ του Περικλή

Εκλογική Περιφέρεια Δοβρά (Υποψ. Δημ. Σύμβουλοι)

1. ΑΛΑΓΚΙΟΖΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Αθανασίου

2. ΑΣΛΑΝΙΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ του Γρηγορίου

3. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΠΕΤΡΟΣ του Αντωνίου

4. ΒΛΑΧΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ (ΚΕΛΛΥ) του Ευθυμίου

5. ΓΚΙΛΙΝΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Ηλία

Εκλογική Περιφέρεια Μακεδονίδος (Υποψ. Δημ. Σύμβουλοι)

1. ΔΕΛΛΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Ηλία

2. ΠΕΤΣΙΑΒΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΑ του Παυσανία

ΣΕ ΚΟΙΝΟΤΗΤΕΣ ΜΕ ΜΟΝΙΜΟ ΠΛΗΘΥΣΜΟ

ΑΝΩ ΤΩΝ 300 ΚΑΤΟΙΚΩΝ 

Α) ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΠΑΥΛΟΥ

1) Κοινότητα  Διαβατού

1. ΒΑΛΑΒΑΝΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ (ΡΟΥΛΗΣ) του Αναστασίου

2. ΒΟΡΓΙΑΤΖΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Χρήστου

3. ΓΙΑΝΝΑΚΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ του Ιωάννη

4. ΘΕΟΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Δημητρίου

5. ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου

6. ΡΑΠΤΗ ΑΡΓΥΡΩ του Ζαχαρία

7. ΤΣΟΥΛΤΖΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ του Κωνσταντίνου

2) Κοινότητα Κουλούρας

1. ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Σταύρου

2. ΕΥΘΥΜΙΑΔΗΣ ΜΕΛΕΤΙΟΣ του Γεωργίου

3. ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΕΙΡΗΝΗ του Παναγιώτη

4. ΚΑΡΑΣΑΒΒΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Αντωνίου

5. ΝΕΣΤΟΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του Ευαγγέλου

6. ΝΕΣΤΟΡΟΠΟΥΛΟΥ ΠΟΛΥΞΕΝΗ του Γεωργίου

7. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΙΟΥΛΙΑ του Θεοδώρου

3) Κοινότητα Λυκογιάννης

1. ΒΟΡΓΙΑΤΖΙΔΟΥ ΜΑΡΘΑ του Ευσταθίου

2. ΜΕΝΤΕΜΕΤΖΟΓΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Κωνσταντίνου

3. ΤΑΧΤΑΤΖΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Δημητρίου

4. ΤΣΙΦΛΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Δημητρίου

5. ΧΑΤΖΗΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Γεωργίου

4) Μακροχώρι

1. ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του Μερκούριου

2. ΓΑΒΡΙΗΛ ΜΑΡΙΑ του Θωμά

3. ΙΩΑΝΝΙΔΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Βλαδίμηρου

4. ΚΑΜΕΝΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Δημητρίου

5. ΚΑΣΤΑΝΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Κωνσταντίνου

6. ΚΕΧΑΪΔΗΣ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗΣ του Χρήστου

7. ΠΕΧΛΙΒΑΝΙΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Χρήστου

8. ΤΑΓΚΑΛΙΔΟΥ ΕΥΘΥΜΙΑ (ΕΦΗ) του Τηλέμαχου

9. ΤΣΑΚΑΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου

10. ΤΣΑΜΟΥΡΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ιωάννη

5) Νέα Νικομήδεια

1. ΓΕΡΟΥΛΙΔΗΣ ΤΡΥΦΩΝ του Κωνσταντίνου

2. ΕΥΤΗΡΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου

3. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΥΛΙΝΑ του Γεωργίου

4. ΣΑΡΡΗΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ του Κωνσταντίνου

5. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ του Ιωάννη

Β) ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΒΕΡΟΙΑΣ

1) Κοινότητα Αγίας Βαρβάρας 

1. ΓΟΥΔΩΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Χρήστου

2. ΚΑΤΣΑΡΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του Θεολόγου

3. ΚΟΓΙΑ ΑΣΗΜΙΝΑ του Γεωργίου

4. ΚΩΤΣΙΑΝΤΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Ευαγγέλου

5. ΜΠΡΟΥΓΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου

6. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ του Μιχαήλ

7. ΤΡΙΚΑΛΙΩΤΟΥ ΑΝΝΑ του Αντωνίου

2) Κοινότητα Βέροιας

1. ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Θεοχάρη

2. ΚΑΛΟΓΕΡΙΔΟΥ ΕΛΠΙΔΑ του Κωνσταντίνου

3. ΚΕΦΑΛΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Λαζάρου

4. ΜΑΡΚΟΥ ΒΕΡΓΩΝΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του Γεωργίου

5. ΜΕΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΟΓΙΑΝΝΟΥ ΜΑΡΙΑ του Ευαγγέλου

6. ΜΠΡΑΝΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Αθανασίου

7. ΝΙΚΟΛΑΪΔΟΥ ΑΝΤΩΝΙΑ του Παναγιώτη

8. ΠΕΛΕΚΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου

9. ΠΕΤΡΟΜΕΛΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Θεοδώρου

10. ΣΕΡΕΜΕΤΑ ΔΗΜΗΤΡΑ του Ασημάκη

11. ΣΙΦΝΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ του Κωνσταντίνου

12. ΤΣΕΡΚΕΖΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του Βασιλείου

13. ΤΣΙΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Μιχαήλ

3) Κοινότητα Ράχης

1. ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Στέργιου

2. ΜΩΫΣΙΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του Μιχαήλ

3. ΡΙΣΣΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Ευάγγελου

4. ΡΙΣΣΟΥ ΣΟΦΙΑ του Βασιλείου

5. ΣΑΦΑΡΙΚΑ ΒΙΚΤΩΡΙΑ του Κωνσταντίνου

Γ) ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΔΟΒΡΑ

1) Κοινότητα Αγίας Μαρίνας

1. ΑΝΤΩΝΑΚΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Σταύρου

2. ΓΙΟΥΡΟΥΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Κωνσταντίνου

3. ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Γεωργίου

4. ΠΑΠΑ ΣΟΦΙΑ του Γρηγορίου

5. ΣΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Νικολάου

2) Κοινότητα Αγίου Γεωργίου

1. ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ του Θεοδώρου

2. ΛΙΑΤΣΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Πέτρου

3. ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Γεωργίου

4. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του Μιλτιάδη

5. ΠΑΠΑΡΕΝΤΗ ΣΟΥΛΤΑΝΑ(ΤΑΝΙΑ) του Νικολάου

Δ) ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΔΟΣ

1) Κοινότητα Ριζωμάτων

1. ΒΟΥΛΙΟΥΒΑΣΗ ΠΑΡΘΕΝΑ του Αθανασίου

2. ΒΟΥΛΙΟΥΒΑΣΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ του Βασιλείου

3. ΔΕΛΛΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Βασιλείου

4. ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Δημητρίου

5. ΜΕΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αθανασίου


Οι υποψήφιοι

του συνδυασμού

«Δικαίωμα για Νέα Βέροια»

Γιάννης Παπαγιάννης


Ο συνδυασμός «Δικαίωμα για Νέα Βέροια»-Γιάννης Παπαγιάννης έχει έμβλημα που απεικονίζει πολύχρωμες κυψέλες μέλισσας, η μία δίπλα στην άλλη, και γύρω τους πετάνε μέλισσες, το έμβλημα δε, φέρει τα χρώματα μωβ, βυσσινί, μπλε, γαλάζιο, θαλασσί και τυρκουάζ και αναγράφεται η φράση «Δικαίωμα για Νέα Βέροια».

Υποψήφιοι είναι:

Εκλογική Περιφέρεια Αποστόλου Παύλου (Υποψ. Δημ. Σύμβουλοι)

1. ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Σάββα

2. ΕΥΦΡΑΙΜΙΔΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ του Ευσταθίου

3. ΚΕΛΕΣΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Θεοφίλου

4. ΜΠΟΖΙΔΟΥ ΕΛΙΝΑ του Ιορδάνη

5. ΠΕΤΡΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Πέτρου

6. ΠΟΡΦΥΡΙΑΔΟΥ ΘΩΜΑΗ του Κωνσταντίνου

7. ΣΥΜΕΩΝΙΔΟΥ ΑΝΝΑ του Νικολάου

8. ΤΣΟΛΑΚΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Χρήστου

Εκλογική Περιφέρεια Βεργίνας (Υποψ. Δημ. Σύμβουλοι)

1. ΓΙΑΝΝΑΚΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του Νικολάου

2. ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του Αχιλλέα

3. ΚΑΡΑΜΗΤΣΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου

Εκλογική Περιφέρεια Βέροιας (Υποψ. Δημ. Σύμβουλοι)

1. ΑΒΡΑΜΙΔΟΥ ΕΥΤΕΡΠΗ (ΕΦΗ) του Θεμιστοκλέους

2. ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Κωνσταντίνου

3. ΑΝΔΡΕΑΔΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Ηλία

4. ΒΑΡΑΚΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου

5. ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αθανασίου

6. ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΟΥ ΙΟΥΛΙΑ του Λουκά

7. ΔΑΜΙΑΝΙΔΗΣ ΠΟΛΥΧΡΟΝΗΣ του Σάββα

8. ΔΕΜΕΡΤΖΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου

9. ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αντωνίου

10. ΖΗΣΙΟΠΟΥΛΟΥ ΧΑΣΟΤΗ ΕΥΤΕΡΠΗ (ΕΦΗ) του Θωμά

11. ΘΕΟΔΩΡΙΔΟΥ ΑΡΕΤΗ του Λεωνίδα

12. ΚΑΒΑΡΓΥΡΗ ΟΛΓΑ του Εμμανουήλ

13. ΚΑΖΑΚΗ ΣΟΦΙΑ του Γρηγορίου

14. ΚΑΛΟΓΗΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου

15. ΚΟΥΛΑΚΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου

16. ΛΑΜΠΙΔΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ του Ιωάννη

17. ΜΑΡΤΙΚΑ ΣΟΥΛΤΑΝΑ (ΑΝΝΑ) του Αντωνίου

18. ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Δημητρίου

19. ΜΕΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Ευαγγέλου

20. ΜΩΥΣΙΔΟΥ ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΒΟΥΛΑ) του Σταύρου

21. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Νικολάου

22. ΝΤΟΥΜΑΝΑΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Νικολάου

23. ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Αριστοτέλη

24. ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ του Γεωργίου

25. ΟΥΦΑΪΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του Λαζάρου

26. ΠΑΣΧΑΛΙΔΟΥ ΧΡΥΣΑΝΘΗ του Δημητρίου

27. ΠΕΧΛΙΒΑΝΙΔΗΣ ΠΟΛΥΧΡΟΝΗΣ του Ηλία

28. ΡΟΥΣΗ ΚΑΖΑΝΤΖΙΔΟΥ ΕΥΜΟΡΦΙΑ (ΕΥΗ) του Δημητρίου

29. ΡΟΥΣΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Χρήστου

30. ΣΑΡΡΗΚΩΣΤΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Δημητρίου

31. ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΣ ΣΠΥΡΟΣ του Ευσταθίου

32. ΣΥΜΕΩΝΙΔΟΥ ΕΛΛΑΔΑ του Ισαάκ

33. ΤΕΤΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αθανασίου

34. ΤΖΙΤΖΗΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ του Γεωργίου

35. ΤΣΑΝΑΚΤΣΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Παύλου

36. ΤΣΑΤΣΑΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ιπποκράτη

37. ΤΣΕΓΚΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Ιωάννη

38. ΤΣΙΤΙΡΙΔΟΥ ΤΣΟΥΚΑΛΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του Όθωνα

39. ΦΕΛΕΚΗ ΣΟΦΙΑ του Κωνσταντίνου

40. ΦΟΥΚΑΛΑΣ ΑΡΓΥΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου

41. ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ του Κωνσταντίνου

42. ΧΑΤΖΗΛΑΖΑΡΟΥ ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΣΑΣΑ) του Γεωργίου

Εκλογική Περιφέρεια Δοβρά (Υποψ. Δημ. Σύμβουλοι)

1. ΚΑΜΠΡΑΝΗ ΑΝΝΑ του Κωνσταντίνου

2. ΡΑΛΛΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του Ευθυμίου

3. ΣΠΥΡΙΔΩΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ανέστη

4. ΤΣΑΟΥΣΙΔΗΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ του Κωνσταντίνου

5. ΨΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Γεωργίου

Εκλογική Περιφέρεια Μακεδονίδος (Υποψ. Δημ. Σύμβουλοι)

1. ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του Γεωργίου

2. ΤΣΕΚΟΥΡΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γρηγορίου

ΣΕ ΚΟΙΝΟΤΗΤΕΣ ΜΕ ΜΟΝΙΜΟ ΠΛΗΘΥΣΜΟ

ΑΝΩ ΤΩΝ 300 ΚΑΤΟΙΚΩΝ 

Α) ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΠΑΥΛΟΥ

1) Κοινότητα  Διαβατού

1. ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Χρήστου

2. ΚΑΡΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ του Ιωάννη

3. ΚΑΤΣΙΩΝΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Δημητρίου

4. ΚΕΧΑΓΙΟΓΛΟΥ ΞΕΝΙΑ του Δημητρίου

5. ΚΟΥΚΟΥΤΑΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Πέτρου

6. ΤΣΑΝΑΚΤΣΙΔΟΥ ΠΑΥΛΙΔΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Γεωργίου

2) Κοινότητα Κουλούρας

1. ΑΡΑΠΑΚΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του Νικολάου

2. ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Ελευθερίου

3. ΚΑΡΑΣΑΒΒΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Παύλου

4. ΝΟΥΡΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Κωνσταντίνου

5. ΠΕΡΗΦΑΝΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΤΩΝΙΑ του Στεφάνου

3) Κοινότητα Λυκογιάννης

1. ΔΕΛΗΣΑΒΒΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Θωμά

2. ΘΩΜΑ ΦΩΤΕΙΝΗ του Χρήστου

3. ΚΑΦΕΤΖΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του Σάββα

4. ΚΙΟΥΤΑΧΙΑΛΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Αντωνίου

5. ΝΙΚΟΛΑΪΔΟΥ ΣΑΚΑΛΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ του Ιωάννη

4) Μακροχώρι

1. ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗ ΕΛΕΝΑ του Νικολάου

2. ΚΙΡΧΑΝΑΤΖΙΔΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ του Γκεόργκι

3. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΟΥ ΓΚΑΡΙΠΗ ΣΟΝΙΑ του Γεωργίου

4. ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ του Λαζάρου

5. ΠΟΥΣΑΤΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ιωάννη

6. ΣΤΑΦΥΛΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Νικολάου

7. ΤΣΑΓΓΑΛΙΔΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του Κυριάκου

8. ΤΣΕΚΕΡΙΔΟΥ ΒΑΡΒΑΡΑ του Τριαντάφυλλου

9. ΤΣΙΦΛΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Ευσταθίου

10. ΧΕΙΜΩΝΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Εμμανουήλ

5) Νέα Νικομήδεια

1. ΚΑΛΙΟΓΛΟΥ ΣΑΡΡΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Βασιλείου

2. ΚΟΚΚΙΝΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του Εμμανουήλ

3. ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου

4. ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του Κωνσταντίνου

5. ΣΤΑΦΥΛΙΔΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Αθανασίου

Β) ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΒΕΡΟΙΑΣ

1) Αγίας Βαρβάρας

1. ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του Νικολάου

2. ΑΡΑΜΠΑΤΖΙΟΓΛΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Αργυρίου

3. ΓΑΛΑΝΗ ΚΥΡΙΑΚΗ του Ηλία

4. ΓΑΛΑΝΗΣ ΗΛΙΑΣ του Κωνσταντίνου

5. ΙΑΚΩΒΙΔΗΣ ΦΩΤΙΟΣ του Νικολάου

2) Κοινότητα Βέροιας

1. ΓΡΥΠΑΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Μάρκου

2. ΔΕΛΚΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Θεοδώρου

3. ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Μιχαήλ

4. ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Γεωργίου

5. ΙΣΛΑΜΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου

6. ΚΩΝΣΤΑΝΤΗ ΙΩΑΝΝΑ του Κωνσταντίνου

7. ΛΙΑΠΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΖΩΗ του Αντωνίου

8. ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Ευαγγέλου

9. ΝΤΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Φώτου

10. ΟΥΖΓΟΥΡΙΔΟΥ ΑΝΤΩΝΙΑ του Προκοπίου

11. ΠΑΝΤΕΛΙΔΟΥ ΒΑΡΑΚΛΗ ΜΑΡΙΑ του Νικολάου Θαλή

12. ΣΑΒΒΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΣΑΚΗΣ) του Αναστασίου

13. ΤΣΕΓΚΟΣ ΘΩΜΑΣ του Αστερίου

14. ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗ ΕΛΕΝΗ του Σταύρου

3) Κοινότητα Ράχης

1. ΑΠΑΖΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ του Συμεών

2. ΒΕΝΕΤΙΚΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Διογένη

3. ΗΛΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ξενοφώντος

4. ΜΑΝΩΛΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ του Αθανασίου

5. ΜΑΡΓΑΡΙΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ευαγγέλου

6. ΣΤΕΦΑΝΟΠΟΥΛΟΥ ΓΙΑΝΝΟΥΛΑ του Δημητρίου

4) Κοινότητα Τριποτάμου

1. ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Μιχαήλ

2. ΝΙΚΟΛΑΪΔΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του Θεοδώρου

3. ΟΡΔΟΥΛΙΔΗΣ ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ του Αθανασίου

4. ΠΙΣΤΟΦΙΔΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Θεοφάνη

5. ΤΣΑΝΑΣΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Χαραλάμπους

Γ) ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΔΟΒΡΑ

1) Κοινότητα Αγίας Μαρίνας

1. ΑΝΤΩΝΑΚΑΚΗ ΚΑΝΕΛΛΑ του Παναγιώτη

2. ΜΠΟΥΧΤΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ιωάννη

3. ΡΑΛΛΗ ΘΩΜΑΗ του Ευθυμίου

4. ΣΙΑΡΕΝΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Πέτρου

5. ΤΣΟΛΑΚΙΔΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Δημητρίου

2) Κοινότητα Αγίου Γεωργίου

1. ΒΟΥΤΣΙΚΙΔΟΥ ΜΕΛΑΝΘΗ του Χρήστου

2. ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ του Χαραλάμπους

3. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αθανασίου

4. ΠΑΠΑΔΙΝΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Κωνσταντίνου

5. ΣΑΡΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Θεοφάνη

3) Κοινότητα Πατρίδας

1. ΔΑΜΙΑΝΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Πολυχρόνη

2. ΜΑΡΚΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου

3. ΟΡΦΑΝΙΔΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Γεωργίου

4. ΦΡΑΔΕΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Νικολάου

5. ΧΑΤΖΙΔΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Ευσταθίου

6. ΨΙΛΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του Γεωργίου

4) Κοινότητα Φυτειάς

1. ΓΚΙΛΙΝΑ ΧΑΤΖΙΔΟΥ ΑΝΘΙΑ του Στεφάνου

2. ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Κωνσταντίνου

3. ΠΕΡΗΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του Θωμά

4. ΠΛΗΚΑ ΚΑΜΠΙΣΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του Χαραλάμπους

5. ΡΑΦΤΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Γεωργίου

Δ) ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΔΟΣ

1) Κοινότητα Σφηκιάς

1. ΑΡΑΠΗΣ ΦΩΤΙΟΣ του Κωνσταντίνου

2. ΚΟΥΤΣΑΝΤΑ ΧΡΥΣΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ του Γεωργίου

3. ΜΟΥΤΑΦΤΣΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του Σταύρου

4. ΠΕΤΣΑΒΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Νικολάου

5. ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑΣ του Εμμανουήλ


Οι υποψήφιοι του συνδυασμού

«Βέροια ΠΡΩΤεύουσα

ΠΟΛΗ»-Γεωργία Μπατσαρά


Ο συνδυασμός «Βέροια ΠΡΩΤεύουσα ΠΟΛΗ»-Γεωργία Μπατσαρά έχει έμβλημα στο οποίο αναγράφεται η φράση «Βέροια ΠΡΩΤεύουσα ΠΟΛΗ», εντός της οποίας απεικονίζεται ένα ανθισμένο δέντρο.

Υποψήφιοι είναι:

Εκλογική Περιφέρεια Αποστόλου Παύλου (Υποψ. Δημ. Σύμβουλοι)

1. ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Χρήστου

2. ΚΕΛΕΣΙΔΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του Αναστασίου

3. ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (Γιώτης) του Κωνσταντίνου

4. ΣΑΡΗΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ του Γεωργίου

5. ΤΣΙΒΑΡΤΖΗ ΡΟΔΙΑ (Ροδούλα) του Αρσενίου

Εκλογική Περιφέρεια Βεργίνας (Υποψ. Δημ. Σύμβουλοι)

1. ΛΑΖΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου

2. ΤΣΙΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Σωτηρίου

Εκλογική Περιφέρεια Βέροιας (Υποψ. Δημ. Σύμβουλοι)

1. ΑΛΕΞΙΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Χρήστου

2. ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αναστασίου

3. ΒΥΖΑ ΚΑΛΛΙΟΠΗ (Πόπη) του Αντωνίου

4. ΓΕΡΟΝΤΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Δημητρίου

5. ΔΑΓΑΛΕΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Σωτηρίου

6. ΔΑΣΚΑΛΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του Χριστοφόρου

7. ΕΥΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Μιχαήλ

8. ΖΙΩΓΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Στεφάνου

9. ΖΟΥΛΟΥΜΗ ΔΗΜΗΤΡΑ (Μιμίκα) του Χαραλάμπους

10. ΚΑΡΑΤΖΙΟΥΛΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Παύλου

11. ΚΑΣΙΑΡΑ ΙΟΥΛΙΑΝΑ ΙΣΑΜΠΕΛΑ του Ζολτάν

12. ΚΑΤΣΙΚΑΡΗ ΙΟΥΛΙΑ του Γεωργίου

13. ΚΑΤΣΙΟΥΛΗ ΑΡΧΟΝΤΙΑ του Κυριάκου

14. ΚΥΡΤΣΙΟΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ του Διονυσίου

15. ΛΙΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Βασιλείου

16. ΛΙΟΛΙΟΥ ΑΝΤΙΓΟΝΗ του Στεφάνου

17. ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του Γεωργίου

18. ΜΟΤΣΙΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Βασιλείου

19. ΜΟΥΡΤΖΙΛΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Αντωνίου

20. ΜΠΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Μιχαήλ

21. ΜΠΟΥΡΔΟΥΒΑΛΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Αναστασίου

22. ΠΑΖΑΡΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Ιωάννη

23. ΠΑΛΟΥΚΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ανέστη

24. ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Ευσταθίου

25. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΓΥΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου

26. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΚΛΗΜΑΝΤΟΣ του Ιωάννη

27. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Γεωργίου

28. ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αναστασίου

29. ΠΕΤΡΙΔΟΥ ΤΟΥΤΟΥΝΤΖΙΔΟΥ ΑΝΘΟΥΛΑ του Κωνσταντίνου

30. ΠΥΡΙΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Παύλου

31. ΣΑΒΒΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Παναγιώτη

32. ΣΑΣΣΑΛΟΥ ΑΝΝΑ του Παναγιώτη

33. ΣΟΦΙΑΝΙΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Αθανασίου

34. ΣΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου

35. ΤΖΗΜΑ ΤΟΠΗ ΣΥΡΜΟΥΛΑ του Αστερίου

36. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ευαγγέλου

37. ΤΣΙΟΥΝΤΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Νικολάου

38. ΤΣΙΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αθανασίου

39. ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Δημητρίου

Εκλογική Περιφέρεια Δοβρά (Υποψ. Δημ. Σύμβουλοι)

1. ΓΑΛΙΤΣΙΑΔΟΥ ΜΑΡΙΑ του Δημητρίου

2. ΜΠΡΑΪΝΑΤΛΗΣ ΑΡΓΥΡΙΟΣ του Αθανασίου

3. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αχιλλέα Γεωργίου

Εκλογική Περιφέρεια Μακεδονίδος (Υποψ. Δημ. Σύμβουλοι)

1. ΜΕΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΘΩΜΑΣ του Νικολάου

2. ΜΠΑΤΣΙΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Θωμά

ΣΕ ΚΟΙΝΟΤΗΤΕΣ ΜΕ ΜΟΝΙΜΟ ΠΛΗΘΥΣΜΟ

ΑΝΩ ΤΩΝ 300 ΚΑΤΟΙΚΩΝ 

Α) ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΠΑΥΛΟΥ

1) Κοινότητα Μακροχωρίου

1. ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗΣ του Λάμπρου

2. ΑΡΑΜΠΑΤΖΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Μιχαήλ

3. ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗ ΚΥΡΙΑΚΗ του Γεωργίου

4. ΚΟΤΖΑΠΑΡΑΣΙΔΟΥ ΑΝΑΤΟΛΗ του Δημητρίου

5. ΚΟΥΦΑ ΜΑΡΙΑ του Αθανασίου

6. ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΘΩΜΑΣ του Φιλίππου

7. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (Τσολιάς) του Γεωργίου

Β) ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΒΕΡΟΙΑΣ

1) Κοινότητα Βέροιας

1. ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Χαραλάμπους

2. ΚΑΚΑΓΙΑΝΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Στεφάνου

3. ΜΠΑΚΟΥ ΑΜΑΛΙΑ του Γεωργίου

4. ΟΡΤΑΝΤΖΟΓΛΟΥ ΜΑΡΙΑ (Μιρέλα) του Αθανασίου

5. ΠΑΖΑΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Βασιλείου

6. ΠΑΤΣΙΑΒΟΥΡΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Μιχαήλ

7. ΣΑΡΗΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του Βασιλείου

8. ΣΙΣΜΑΝΙΔΟΥ ΕΙΡΗΝΗ του Δημητρίου

9. ΣΤΑΜΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του Ελευθερίου

10. ΤΖΙΟΥΡΤΖΙΑ ΑΘΗΝΑ του Ευθυμίου

11. ΤΖΙΩΝΑ ΣΟΥΜΠΟΥΡΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ του Αστερίου

12. ΤΣΑΟΥΣΙΔΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ (Τέλης) του Παναγιώτη


Οι υποψήφιοι του συνδυασμού

«Συνδημότες»

Παύλος Παυλίδης


Ο συνδυασμός «Συνδημότες»-Παύλος Παυλίδης έχει έμβλημα που απεικονίζει πέντε χέρια διαφορετικών αποχρώσεων τα οποία κρατούν το ένα το άλλο σχηματίζοντας στρόγγυλο σχήμα.

Υποψήφιοι είναι:

Εκλογική Περιφέρεια Αποστόλου Παύλου (Υποψ. Δημ. Σύμβουλοι)

1. ΑΠΟΣΟΓΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ιωάννη

2. ΚΕΛΕΣΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Ηρακλή

3. ΝΟΥΡΗ ΧΡΥΣΑΝΘΗ του Θωμά

4. ΣΚΟΥΜΠΟΠΟΥΛΟΥ ΘΕΟΠΙΣΤΗ του Κωνσταντίνου

5. ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Γεωργίου

Εκλογική Περιφέρεια Βεργίνας (Υποψ. Δημ. Σύμβουλοι)

1. ΓΟΥΛΤΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου

2. ΞΑΦΕΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Σωτηρίου

Εκλογική Περιφέρεια Βέροιας (Υποψ. Δημ. Σύμβουλοι)

1. ΑΓΓΕΛΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου

2. ΑΝΘΥΜΙΑΔΗΣ ΑΥΤΑΝΤΙΛ του Γεωργίου

3. ΑΥΤΖΗ ΜΑΡΙΑ του Γρηγορίου

4. ΒΑΣΣΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Δημητρίου

5. ΒΡΑΝΑ ΤΑΤΙΑΝΑ του Δημητρίου

6. ΔΑΜΤΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ιωάννη

7. ΔΕΛΗΓΙΩΡΓΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ευαγγέλου

8. ΔΗΜΗΤΡΟΓΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του Ευαγγέλου

9. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΟΥ ΣΟΦΙΑ του Κωνσταντίνου

10. ΖΑΡΟΓΙΑΝΝΗ ΣΑΡΙΟΓΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του Αριστείδη

11. ΖΕΪΜΠΕΚΗ ΣΟΦΙΑ του Νικολάου

12. ΖΕΡΔΑΛΗ ΛΟΥΙΖΑ του Ονούφριου

13. ΖΟΥΡΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Ιωάννη

14. ΚΑΖΑΝΤΖΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Φιλάρετου

15. ΚΑΡΑΔΗΜΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Αναστασίου

16. ΚΑΡΑΤΖΙΟΥΛΑ ΕΙΡΗΝΗ του Γεωργίου

17. ΚΑΡΚΕΛΗ ΠΛΩΜΑΡΙΤΗ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ (ΦΙΛΙΩ) του Νικολάου

18. ΚΑΡΟΛΙΔΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ (ΣΑΚΗΣ) του Αθανασίου

19. ΚΟΝΔΩΝΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Λέανδρου Νικολάου

20. ΚΟΥΠΕΛΙΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Ιωάννη

21. ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Λάμπρου

22. ΜΑΝΟΚΟΥ ΜΑΡΙΑ του Δημήτερ

23. ΜΑΣΤΟΡΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Παναγιώτη

24. ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΜΠΕΝΕΛΗΣ) του Θεοδώρου

25. ΜΑΥΡΙΔΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Γρηγορίου

26. ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ιωάννη

27. ΝΟΝΙ ΚΛΕΒΙΣΑ του Ντουρίμ

28. ΠΑΝΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΦΩΤΙΟΣ του Γεωργίου

29. ΠΑΠΑΚΑΝΑΚΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ (ΠΑΡΗΣ) του Ιωάννη

30. ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (ΤΕΟ) του Γρηγορίου

31. ΣΑΜΑΝΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Βλαδίμηρου

32. ΣΟΥΜΕΛΙΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Ιωάννη

33. ΣΤΕΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Ιωάννη

34. ΤΟΠΑΛΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Παναγιώτη

35. ΤΡΑΠΕΖΑΝΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Σωτηρίου

36. ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΟΥ ΔΑΒΟΡΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Χρήστου

Εκλογική Περιφέρεια Δοβρά (Υποψ. Δημ. Σύμβουλοι)

1. ΚΟΣΜΙΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του Παναγιώτη

2. ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ του Γεωργίου

3. ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αθανασίου

Εκλογική Περιφέρεια Μακεδονίδος (Υποψ. Δημ. Σύμβουλοι)

1. ΓΡΗΓΟΡΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ του Βασιλείου

2. ΔΟΜΑΝΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ του Αποστόλου

ΣΕ ΚΟΙΝΟΤΗΤΕΣ ΜΕ ΜΟΝΙΜΟ ΠΛΗΘΥΣΜΟ

ΑΝΩ ΤΩΝ 300 ΚΑΤΟΙΚΩΝ 

Α) ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΠΑΥΛΟΥ

1) Μακροχώρι

1. ΑΝΑΣΤΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Αθανασίου

2. ΒΑΛΑΒΑΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Θεοδώρου

3. ΚΕΛΕΣΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Ελευθερίου

4. ΜΗΤΣΙΟΥ ΕΥΜΟΡΦΙΑ του Χρήστου

5. ΜΙΣΑΗΛΙΔΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ του Νικολάου

6. ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ του Λαζάρου

7. ΣΕΜΕΡΤΖΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Στεφάνου

2) Νέα Νικομήδεια

1. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ του Κωνσταντίνου

2. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ του Παύλου

3. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ του Δημητρίου

4. ΤΣΑΒΔΑΡΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Κωνσταντίνου

5. ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ιωάννη

Β) ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΒΕΡΓΙΝΑΣ

1) Κοινότητα Βεργίνας

1. ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Ιωάννη

2. ΝΤΟΒΑΣ ΘΩΜΑΣ του Νικολάου

3. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Νικολάου

4. ΠΑΠΑΗΛΙΑ ΗΛΙΑΝΑ του Νικολάου

5. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΙΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ του Γεωργίου

Γ) ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΒΕΡΟΙΑΣ

1) Κοινότητα Βέροιας

1. ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ του Νικολάου

2. ΖΗΣΟΠΟΥΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του Αθανασίου

3. ΗΛΙΑΔΟΥ ΣΟΦΙΑ του Αριστείδη

4. ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του Γεωργίου

5. ΛΟΥΡΗ ΣΥΜΕΛΑ του Αρκαδίου

6. ΜΙΧΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Πασχάλη

7. ΜΠΑΡΜΠΑΡΟΥΣΗ ΜΑΡΙΑ του Λεωνίδα

8. ΠΑΠΑΝΔΡΩΝΗ ΑΝΤΩΝΙΑ του Χρήστου

9. ΠΙΠΕΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του Ιγνατίου

10. ΡΩΜΑΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Κωνσταντίνου

11. ΣΑΒΒΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου

12. ΤΟΛΙΚΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Ταξιάρχη

Δ) ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΔΟΒΡΑ

1) Κοινότητα Φυτειάς

1. ΒΥΖΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Θωμά

2. ΖΙΩΓΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Δημητρίου

3. ΖΟΥΤΣΟΥ ΕΙΡΗΝΗ του Βασιλείου

4. ΣΤΕΡΓΙΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Λάμπρου

5. ΤΣΙΛΗ ΜΕΛΕΤΙΝΗ συζ. Χρήστου


Οι υποψήφιοι του συνδυασμού «Προτεραιότητα στον

Πολίτη»-Αντώνης Μαρκούλης


Ο συνδυασμός «Προτεραιότητα στον Πολίτη»-Αντώνης Μαρκούλης έχει έμβλημα: Το λογότυπο ξεκινάει από αριστερά προς τα δεξιά, με τρία (3) μισά τόξα χρωματισμένα με κόκκινο, ανοιχτό πράσινο και γαλάζιο αντίστοιχα. Έχουν τη βάση τους κάτω στη μέση του λογοτύπου και συνεχίζουν μέχρι επάνω δεξιά όπου και σβήνουν. Στη συνέχεια υπάρχουν τρεις (3) δρομείς πολίτες, οι οποίοι ευρίσκονται σε στάση κίνησης, είναι δε σχεδόν επάλληλα τοποθετημένοι μεταξύ τους. Ο μεν πρώτος ευρισκόμενος αριστερά είναι χρωματισμένος με κόκκινο, ο δε δεύτερος ευρισκόμενος στη μέση είναι χρωματισμένος με ανοικτό πράσινο, ο δε τρίτος ευρισκόμενος δεξιά είναι χρωματισμένος με γαλάζιο. Πηγαίνοντας προς τα δεξιά, στην κορυφή είναι γραμμένη με έντονη γραφή η λέξη «Προτεραιότητα», με κόκκινο χρώμα, η οποία ξεκινά από αριστερά με μία κλίση προς τα κάτω. Κάτω από το «Προ» της λέξης  «Προτεραιότητα» είναι γραμμένη παράλληλα και με την ίδια κλίση η λέξη «στον» με γαλάζιο χρώμα. Κάτω από τη λέξη «Προτεραιότητα» είναι γραμμένη η λέξη «ΠΟΛΙΤΗ» με πράσινο γέμισμα και κίτρινη εξωτερική γραμμή, σε τρισδιάστατο σχήμα (3D).

Υποψήφιοι είναι:

Εκλογική Περιφέρεια Αποστόλου Παύλου (Υποψ. Δημ. Σύμβουλοι)

1. ΒΟΓΙΑΤΖΟΓΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου

2. ΓΩΓΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Βασιλείου

3. ΚΩΤΣΙΔΟΥ ΕΥΘΥΜΙΑ του Θεμιστοκλή

4. ΜΑΡΓΑΡΙΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Φωτίου

5. ΜΠΑΡΓΙΑΜΙΔΟΥ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ του Αβραάμ

6. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Μιχαήλ

7. ΣΑΡΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του Αλεξάνδρου

8. ΨΩΜΙΑΔΟΥ ΜΑΡΙΑ του Δημητρίου

Εκλογική Περιφέρεια Βεργίνας (Υποψ. Δημ. Σύμβουλοι)

1. ΚΑΡΑΜΗΤΣΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Βασιλείου

2. ΣΤΑΘΗΣ ΙΩΑΚΕΙΜ του Αναστασίου

3. ΦΩΤΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ του Παναγιώτη

Εκλογική Περιφέρεια Βέροιας (Υποψ. Δημ. Σύμβουλοι)

1. ΑΓΓΕΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αθανασίου

2. ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Αλεξίου

3. ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Λεωνίδα

4. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΣΤΕΡΓΙΟΣ (ΓΙΟΥΛΗΣ) του Κωνσταντίνου

5. ΓΑΛΙΚΑ ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΥΛΤΑΝΑ (ΣΟΥΛΑ) του Ελευθερίου

6. ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ του Ηλία

7. ΓΙΑΛΑΜΑ ΓΕΩΡΓΙΑ του Αναστασίου

8. ΓΚΙΚΑ ΠΑΓΩΝΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του Κωνσταντίνου

9. ΔΑΒΟΡΑΣ ΑΣΤΕΡΙΟΣ του Οκταβιανού

10. ΔΑΜΙΑΝΙΔΗΣ ΚΟΣΜΑΣ του Παντελή

11. ΔΗΜΟΥ ΜΑΡΙΑ του Γεωργίου

12. ΘΕΜΕΛΗ ΒΑΓΓΕΛΙΤΣΑ του Βασίλ

13. ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Δημητρίου

14. ΙΝΤΖΕΒΙΔΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Αβραάμ

15. ΙΝΤΖΙΑΔΟΥ ΣΟΦΙΑ του Λαζάρου

16. ΚΑΚΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ανδρέα

17. ΚΙΖΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Στέλλιου

18. ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ευσταθίου

19. ΛΟΒΑΣΙΔΟΥ ΒΕΡΑ του Θεοδώρου

20. ΜΑΡΑΓΚΟΖΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Γεωργίου

21. ΜΟΡΦΙΔΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Παντελή

22. ΜΠΕΡΜΠΕΡΙ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Λονάρντ

23. ΠΑΝΤΟΥΛΗ ΣΟΦΙΑ του Παντελή

24. ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΥΛΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Γεωργίου

25. ΠΗΤΤΑΣ ΣΑΡΑΝΤΗΣ του Ανδρέα

26. ΠΡΩΤΟΓΕΡΟΣ ΗΛΙΑΣ του Παντελή

27. ΣΑΒΒΙΔΗ ΚΑΜΙΛΑ του Γιούρι

28. ΣΑΒΒΙΔΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ του Αλεξάνδρου

29. ΣΑΜΠΑΖΟΒΑ ΟΛΕΣΣΙΑ (ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ) του Αχμέντ

30. ΣΚΟΥΡΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του Θωμά

31. ΣΤΟΥΓΙΑΝΝΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του Αργυρίου

32. ΣΥΝΑΧΕΙΡΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Ιωάννη

33. ΤΑΪΛΑΧΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ του Γεωργίου

34. ΤΖΕΛΕΠΗ ΕΛΙΣΑΒΕΤ του Κωνσταντίνου

35. ΤΟΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Κωνσταντίνου

36. ΤΟΥΠΕΞΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Κωνσταντίνου

37. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ του Νικολάου

38. ΤΡΟΧΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου Ξάνθιππου

39. ΤΣΑΚΕΛΙΔΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ του Νικολάου

40. ΤΣΙΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Θωμά

41. ΤΣΙΑΡΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Ιωάννη

42. ΤΣΟΥΡΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Θεοδώρου

43. ΥΦΑΝΤΙΔΟΥ ΑΡΕΤΗ του Μιχαήλ

44. ΦΟΥΦΟΥΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Κωνσταντίνου

45. ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΚΟΣ του Αθανασίου

Εκλογική Περιφέρεια Δοβρά (Υποψ. Δημ. Σύμβουλοι)

1. ΜΟΥΧΤΑΡΗ ΠΕΤΡΟΥΛΑ (ΠΕΤΡΙΝΑ) του Αθανασίου

2. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Φωτίου

3. ΠΕΪΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Χρήστου 

4. ΠΕΛΤΕΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Δημητρίου

5. ΤΣΕΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αντωνίου

Εκλογική Περιφέρεια Μακεδονίδος (Υποψ. Δημ. Σύμβουλοι)

1. ΚΟΥΤΣΑΝΤΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Δημητρίου

2. ΣΟΥΛΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου

ΣΕ ΚΟΙΝΟΤΗΤΕΣ ΜΕ ΜΟΝΙΜΟ ΠΛΗΘΥΣΜΟ

ΑΝΩ ΤΩΝ 300 ΚΑΤΟΙΚΩΝ 

Α) ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΠΑΥΛΟΥ

1) Κοινότητα Διαβατού

1. ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ του Δημητρίου

2. ΤΟΠΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου

3. ΤΣΟΛΕΡΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Κωνσταντίνου

4. ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Αλέκου

5. ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Θωμά

6. ΧΙΟΝΙΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Γεωργίου

2) Μακροχώρι

1. ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Κωνσταντίνου

2. ΓΩΓΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του Βασιλείου

3. ΖΕΡΚΟΥΛΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Κοσμά

4. ΘΥΜΙΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Αντωνίου

5. ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΟΥ ΕΥΘΑΛΙΑ του Γεωργίου

6. ΚΑΛΑΪΤΖΗ ΕΥΘΥΜΙΑ του Δημητρίου

7. ΚΑΠΕΤΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑ του Δημοσθένη

8. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Μιχαήλ

9. ΤΣΙΝΑΦΟΡΝΙΩΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Δημητρίου

10. ΦΥΝΤΑΝΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ του Δημητρίου

Β) ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΒΕΡΟΙΑΣ

1) Κοινότητα Βέροιας

1. TSELIOS STEFANOS HANS του Anastasios

2. ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΟΥΣ ΣΟΦΙΑ του Αριστοτέλη

3. ΓΙΟΥΒΑΝΤΣΙΚΛΑΡ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου

4. ΔΑΒΟΡΑ ΤΣΙΦΛΙΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Ηρακλή

5. ΜΑΜΠΑΕΒΑ ΣΑΠΑΡΓΚΟΥΛ (ΓΑΛΗΝΗ) του Ιετμις

6. ΜΑΡΚΟΥΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Πέτρου

7. ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Χρήστου

8. ΠΕΤΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Αντωνίου

9. ΣΑΒΒΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αλεξάνδρου

10. ΣΑΡΑΝΤΗ ΜΑΡΙΑ του Τραϊανού

11. ΧΡΟΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου

2) Κοινότητα Ράχης

1. ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΘΩΜΑΣ του Κωνσταντίνου

2. ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΜΩΫΣΙΔΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ του Γεωργίου

3. ΜΩΫΣΙΔΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του Γεωργίου

4. ΠΕΤΡΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ του Θωμά

5. ΤΣΑΝΑΣΙΔΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του Γεωργίου

3) Κοινότητα Τριποτάμου

1. ΑΜΠΝΤΙΟΥ ΑΝΤΖΕΛΑ του Ντουρίμ

2. ΚΑΡΟΛΙΔΗΣ ΑΓΑΠΙΟΣ του Ελευθερίου

3. ΚΟΤΣΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Κωνσταντίνου

4. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Νικολάου

5. ΧΙΟΝΙΔΟΥ ΑΣΗΜΙΝΑ του Γεωργίου

Γ) ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΔΟΒΡΑ

1) Κοινότητα  Αγίας Μαρίνας

1. ΑΡΑΠΗ ΚΥΡΙΑΚΗ του Κωνσταντίνου

2. ΜΠΟΥΤΣΚΑ ΜΑΡΙΑ του Χρήστου

3. ΠΕΪΟΥ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ του Αθανασίου

4. ΣΙΑΪΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Γεωργίου

5. ΧΑΤΖΗΣ ΘΩΜΑΣ του Δημητρίου

2) Κοινότητα Αγίου Γεωργίου

1. ΚΑΛΑΪΝΤΖΙΔΟΥ ΕΥΘΑΛΙΑ του Χρήστου

2. ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Χαραλάμπους

3. ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Δημητρίου

4. ΜΟΥΧΤΑΡΗΣ ΤΡΑΪΑΝΟΣ του Αθανασίου

5. ΜΠΑΝΤΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΑ του Δημητρίου

6. ΜΠΟΥΤΣΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Αργυρίου

3) Κοινότητα Φυτειάς

1. ΓΚΑΛΑΒΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου

2. ΖΑΦΕΙΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου

3. ΜΕΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Αποστόλου

4. ΣΤΟΥΓΙΑΝΝΟΥ ΑΡΓΥΡΕΝΙΑ του Σωτηρίου

5. ΤΣΑΛΟΥΧΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ του Παύλου

Δ) ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΔΟΣ

1) Κοινότητα Ριζωμάτων

1. ΑΡΣΕΝΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΑ του Βασιλείου

2. ΚΟΥΤΣΑΝΤΑ ΑΡΣΕΝΑ ΜΑΡΙΑ του Βασιλείου

3. ΠΑΣΙΑΛΗ ΓΕΩΡΓΙΑ του Κωνσταντίνου

4. ΡΑΠΤΟΠΟΥΛΟΣ ΘΩΜΑΣ του Ιωάννη

5. ΧΙΟΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ιωάννη


Οι υποψήφιοι του συνδυασμού «Λαϊκή Συσπείρωση»

Γιώργος Μελιόπουλος


Ο συνδυασμός «Λαϊκή Συσπείρωση»-Γιώργος Μελιόπουλος έχει έμβλημα τη λέξη ΛΑΪΚΗ και από κάτω η λέξη ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ και στα δεξιά τους υπάρχει παράσταση γαρύφαλλου με μίσχο και κλίση προς τα αριστερά.

Υποψήφιοι είναι:

Εκλογική Περιφέρεια Αποστόλου Παύλου (Υποψ. Δημ. Σύμβουλοι)

1. ΜΠΕΝΑΤΟΥ  ΚΑΛΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΑ του Αγγέλου

2. ΣΙΛΙΓΚΟΥΝΑΣ ΠΕΤΡΟΣ του Γεωργίου

3. ΤΣΙΑΠΛΙΑΣ ΣΑΡΑΝΤΗΣ του Θωμά

4. ΤΣΙΝΑΦΟΡΝΙΩΤΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Δημητρίου

5. ΤΣΙΟΓΚΑ ΕΥΘΥΜΙΑ του Χρήστου

Εκλογική Περιφέρεια Βεργίνας (Υποψ. Δημ. Σύμβουλοι)

1. ΑΗΔΟΝΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Μιχαήλ

2. ΑΝΔΡΕΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Αθανασίου

3. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΡΙΝΑ) του Διογένη

Εκλογική Περιφέρεια Βέροιας (Υποψ. Δημ. Σύμβουλοι)

1. ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γρηγορίου

2. ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Αθανασίου

3. ΑΝΔΡΕΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΣΟΥΛΗΣ) του Ανδρέα

4. ΑΣΙΚΙΔΟΥ ΣΤΡΙΜΠΙΝΟΥ ΕΥΘΥΜΙΑ (ΕΦΗ) του Ιωάννη

5. ΓΚΟΥΝΤΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Δημητρίου

6. ΔΕΛΗΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Ιωάννη

7. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αριστοτέλη

8. ΕΥΘΥΜΙΑΔΟΥ ΑΝΝΑ του Σάββα

9. ΘΕΟΔΩΡΙΔΟΥ ΑΝΘΟΝΙΚΗ του Λεόντιου

10. ΘΕΟΔΩΡΙΔΟΥ ΑΜΟΙΡΙΔΟΥ ΕΥΔΟΚΙΑ (ΚΙΚΗ) του Σταύρου

11. ΙΑΚΩΒΙΔΗΣ ΛΟΥΚΑΣ του Στεφάνου

12. ΚΑΛΛΙΑΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Χρήστου

13. ΚΟΚΟΖΙΔΟΥ ΑΝΝΑ του Βασιλείου

14. ΚΟΥΤΣΑΝΤΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ (ΚΟΥΛΑ) του Γεωργίου

15. ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (ΜΠΑΜΠΗΣ) του Πολύκαρπου

16. ΛΑΜΠΡΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου

17. ΛΙΜΝΙΔΟΥ ΑΣΗΜΙΝΑ (ΜΙΝΑ) του Αντωνίου

18. ΜΑΥΡΟΜΑΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Ιωάννη

19. ΜΟΥΣΤΑΚΑ ΣΠΥΡΙΔΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του Ανέστη

20. ΜΠΙΒΟΛΤΣΗ ΑΛΙΚΗ του Γεωργίου

21. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Θεοχάρη

22. ΟΥΖΟΝΙΔΟΥ ΜΟΡΦΩ του Γεωργίου

23. ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΟΛΓΑ του Χαρισίου

24. ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΪΔΗΣ ΑΓΑΘΑΓΓΕΛΟΣ του Δημητρίου

25. ΠΑΣΑΛΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αβραάμ

26. ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Θεοδώρου

27. ΣΑΒΒΙΔΟΥ ΝΙΚΗ του Ασημάκη

28. ΣΤΕΡΓΙΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ του Βασιλείου

29. ΤΣΑΝΑΞΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αναστασίου

30. ΤΣΑΡΤΣΑΡΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΓΙΩΤΑ) του Δημητρίου

31. ΤΣΕΧΕΛΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ιωάννη

32. ΧΑΡΑΤΣΙΔΟΥ ΙΩΑΝΝΑ του Εμμανουήλ

33. ΧΑΤΖΗΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΦΙΛΙΠΠΟΣ του Γεωργίου

34. ΧΑΤΖΗΘΕΟΔΩΡΙΔΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ του Μιχαήλ

35. ΧΑΤΖΗΣΑΒΒΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Ηρακλή

36. ΧΕΙΜΩΝΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Ιεροκλή

37. ΧΟΥΔΑΒΕΡΔΟΓΛΟΥ ΑΣΕΛΑ ΜΑΡΙΚΑ (ΜΑΡΙΑ) του Γεωργίου

Εκλογική Περιφέρεια Δοβρά (Υποψ. Δημ. Σύμβουλοι)

1. ΓΚΑΠΡΑΝΗ ΘΡΗΣΚΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του Αθανασίου

2. ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Λαζάρου

3. ΜΑΣΤΟΡΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του Αργυρίου

4. ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Θεοχάρη

Εκλογική Περιφέρεια Μακεδονίδος (Υποψ. Δημ. Σύμβουλοι)

1. ΔΟΜΑΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Θωμά

2. ΧΡΥΣΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του Λεωνίδα

ΣΕ ΚΟΙΝΟΤΗΤΕΣ ΜΕ ΜΟΝΙΜΟ ΠΛΗΘΥΣΜΟ

ΑΝΩ ΤΩΝ 300 ΚΑΤΟΙΚΩΝ 

Α) ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΠΑΥΛΟΥ

1) Μακροχώρι

1. ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου

2. ΒΛΑΧΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ του Γεωργίου

3. ΔΙΒΟΠΟΥΛΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ του Ευαγγέλου

4. ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Βασιλείου

5. ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ του Παύλου

6. ΣΙΑΡΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου

7. ΤΑΪΠΛΙΑΔΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Σταύρου

Β) ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΒΕΡΟΙΑΣ

1) Κοινότητα Βέροιας 

1. ΓΑΛΙΑΤΣΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αθανασίου

2. ΘΕΟΔΩΡΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Λεοντίου

3. ΙΑΚΩΒΙΔΟΥ ΣΤΕΛΛΑ του Στεφάνου

4. ΜΑΤΣΑΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Φωτίου

5. ΜΟΥΣΤΑΚΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Γεωργίου

6. ΜΠΟΦΤΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αθανασίου

7. ΣΤΕΡΓΙΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του Βασιλείου

8. ΤΖΟΡΟΣ ΦΩΤΙΟΣ του Γεωργίου

9. ΤΣΑΝΑΞΙΔΟΥ ΔΑΦΝΗ   ΑΓΓΕΛΙΚΗ του Ιωάννη

10. ΤΣΙΜΟΥΡΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Δημητρίου

11. ΧΑΤΖΗΔΗΜΗΤΡΙΟΥ   ΚΥΡΑΝΟΥ ΒΙΚΤΩΡΙΑ (ΒΙΚΥ) του Ιωάννη


ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΑ


Α) ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΠΑΥΛΟΥ

1)Κοινότητα Κουλούρας

Τον συνδυασμό με το όνομα «ΝΕΑ ΔΥΝΑΜΗ ΚΟΥΛΟΥΡΑΣ», με έμβλημα που απεικονίζει μία χειραψία, στον οποίο περιλαμβάνονται οι κάτωθι υποψήφιοι σύμβουλοι κοινότητας, ήτοι:

1. ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Παναγιώτη

2. ΓΙΔΙΩΤΟΥ ΜΑΡΙΑ του Βασιλείου

3. ΓΙΟΒΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Κωνσταντίνου

4. ΛΙΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου

5. ΣΤΕΡΓΙΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ του Γρηγορίου

Β) ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΒΕΡΓΙΝΑΣ

1) Κοινότητα  Βεργίνας

Τον συνδυασμό με το όνομα «ΒΕΡΓΙΝΑ ΑΙΓΕΣ», χωρίς έμβλημα, στον οποίο περιλαμβάνονται οι κάτωθι υποψήφιοι σύμβουλοι κοινότητας, ήτοι:

1. ΒΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Νικολάου

2. ΖΗΣΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Νικολάου

3. ΘΕΟΧΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του Δημητρίου

4. ΚΩΤΣΙΑΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Κωνσταντίνου

5. ΚΩΤΣΙΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του Αθανασίου

6. ΠΑΠΑΝΤΩΝΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του Κωνσταντίνου

7. ΣΠΥΡΙΔΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΣΧΑΛΗΣ του Γεωργίου

2) Κοινότητα  Παλατιτσίων

1. Τον συνδυασμό με το όνομα «ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΚΙΝΗΣΗ», χωρίς έμβλημα, στον οποίο περιλαμβάνονται οι κάτωθι υποψήφιοι σύμβουλοι κοινότητας, ήτοι:

1. ΚΑΚΑΓΙΑΝΝΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Γεωργίου

2. ΚΑΚΑΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Δημητρίου

3. ΣΕΡΔΑΡΗ ΟΥΡΑΝΙΑ του Χρήστου

4. ΤΣΑΠΡΑΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Ηλία

5. ΤΣΕΣΜΕΛΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Παναγιώτη

6. ΤΣΙΟΥΠΡΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Δημητρίου

7. ΤΣΙΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου

8. ΧΑΣΙΩΤΗΣ ΑΓΗΣΙΛΑΟΣ του Βασιλείου

2. Τον συνδυασμό με το όνομα «ΠΟΡΕΙΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ», χωρίς έμβλημα, στον οποίο περιλαμβάνονται οι κάτωθι υποψήφιοι σύμβουλοι κοινότητας, ήτοι:

1. ΑΚΡΙΒΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Ιωάννη

2. ΚΑΚΑΓΙΑΝΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Αντωνίου

3. ΚΑΚΑΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Σωτηρίου

4. ΚΑΚΑΓΙΑΝΝΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του Προδρόμου

5. ΜΟΣΧΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του Φιλίππου

6. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ερρίκου

7. ΠΑΠΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑ του Νικολάου

Γ) ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΒΕΡΟΙΑΣ

1) Κοινότητα  Αγίας Βαρβάρας

1. Τον συνδυασμό με το όνομα «ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ   ΤΡΥΦΩΝΟΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΑΓΙΑΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ ΔΗΜΟΥ ΒΕΡΟΙΑΣ» με έμβλημα, που ξεκινά από αριστερά με την εικόνα ενός τσαμπιού σταφυλιού με το φύλλο σε πράσινο χρώμα και οι ρόγες σε χρώμα μωβ. Δίπλα βρίσκεται με μαύρα έντονα γράμματα η λεκτική ένδειξη «Αγία Βαρβάρα Τρύφωνος Κοινότητας Αγίας Βαρβάρας Δήμου Βέροιας», στον οποίο  συνδυασμό περιλαμβάνονται οι κάτωθι υποψήφιοι σύμβουλοι κοινότητας, ήτοι:

1. ΒΕΛΙΑΔΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Ελευθερίου

2. ΒΛΑΧΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Θωμά

3. ΚΑΜΠΑ ΜΑΡΙΑ του Ευαγγέλου

4. ΚΑΜΠΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ευαγγέλου

5. ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Θεολόγου

6. ΜΠΡΟΥΓΚΑ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΡΟΥΛΑ)  του Αθανασίου

2) Κοινότητα Ασώματα

1. Τον συνδυασμό με το όνομα «ΑΣΩΜΑΤΑ», χωρίς έμβλημα, στον οποίο περιλαμβάνονται οι κάτωθι υποψήφιοι σύμβουλοι κοινότητας, ήτοι:

1. ΚΡΟΜΜΥΔΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του Αντωνίου

2. ΜΕΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΔΟΜΝΑ του Γεωργίου

3. ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αλεξάνδρου

4. ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του Μιχαήλ

5. ΧΑΡΙΣΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Αντωνίου

2. Τον συνδυασμό με το όνομα «ΈΝΩΣΗ ΑΣΩΜΑΤΩΝ», χωρίς έμβλημα, στον οποίο περιλαμβάνονται οι κάτωθι υποψήφιοι σύμβουλοι κοινότητας, ήτοι:

1. ΚΟΥΚΟΥΡΔΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ του Νικολάου

2. ΚΡΟΜΜΥΔΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αχιλλέα

3. ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Κωνσταντίνου

4. ΜΩΥΣΙΔΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Ιωάννη

5. ΧΕΙΜΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑΣ του Νέστορα

3) Κοινότητα  Γεωργιανών

1. Τον συνδυασμό με το όνομα «ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΚΟΙΝΟΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΓΕΩΡΓΙΑΝΩΝ   ΛΕΥΚΟΠΕΤΡΑΣ», χωρίς έμβλημα, στον οποίο περιλαμβάνονται οι κάτωθι υποψήφιοι σύμβουλοι κοινότητας, ήτοι:

1. ΑΔΑΜΙΔΟΥ ΕΥΛΑΜΠΙΑ του Αδάμ

2. ΚΑΓΚΕΛΙΔΟΥ ΕΥΘΥΜΙΑ του Δημητρίου

3. ΣΟΦΙΑΝΙΔΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ του Κωνσταντίνου

4. ΤΣΕΚΕΡΙΔΗΣ ΜΕΡΚΟΥΡΙΟΣ του Ιωάννη

5. ΤΣΙΛΟΓΙΑΝΝΗ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ του Γεωργίου

4) Κοινότητα  Κουμαριάς

1. Τον συνδυασμό με το όνομα «ΔΡΑΣΗ ΚΟΥΜΑΡΙΑΣ», χωρίς έμβλημα, στον οποίο περιλαμβάνονται οι κάτωθι υποψήφιοι σύμβουλοι κοινότητας, ήτοι:

1. ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Σπύρου

2. ΚΑΡΥΔΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου

3. ΝΑΚΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΜΑΡΙΑ του Ιωάννη

4. ΝΤΑΛΙΜΠΙΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου

5. ΤΖΗΜΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Νικολάου

5) Κοινότητα  Ράχης

3. Τον συνδυασμό με το όνομα «ΔΥΝΑΜΗ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗΣ», χωρίς έμβλημα, στον οποίο περιλαμβάνονται οι κάτωθι υποψήφιοι σύμβουλοι κοινότητας, ήτοι:

1. ΑΚΡΙΒΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του Κωνσταντίνου

2. ΓΙΑΝΝΟΥΣΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Γεωργίου

3. ΚΩΝΣΤΑΝΤΗ ΑΝΘΟΥΛΑ του Χρήστου

4. ΜΑΝΩΛΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Βασιλείου

5. ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ ΣΟΥΛΤΑΝΑ του Δημητρίου

6. ΠΙΣΤΟΦΙΔΗΣ ΚΟΣΜΑΣ του Ιωάννη

7. ΦΩΤΙΑΔΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Παύλου

9) Κοινότητα  Τριποτάμου

1. Τον συνδυασμό με το όνομα «ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ», χωρίς έμβλημα, στον οποίο περιλαμβάνονται οι κάτωθι υποψήφιοι σύμβουλοι κοινότητας, ήτοι:

1. ΚΑΡΥΠΙΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Ευστρατίου

2. ΜΑΡΑΓΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Χρήστου

3. ΜΑΣΑΔΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του Γεωργίου

4. ΤΣΑΝΑΣΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Γεωργίου

5. ΦΩΤΙΑΔΟΥ ΙΩΑΝΝΑ του Κωνσταντίνου

2. Τον συνδυασμό με το όνομα «ΔΥΝΑΜΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΤΡΙΠΟΤΑΜΟΥ», χωρίς έμβλημα, στον οποίο περιλαμβάνονται οι κάτωθι υποψήφιοι σύμβουλοι κοινότητας, ήτοι:

1. ΑΡΑΠΙΔΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Γρηγορίου

2. ΙΝΤΖΕΒΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ του Δαμιανού

3. ΝΙΚΟΛΑΪΔΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ του Κωνσταντίνου

4. ΣΑΡΑΦΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Λουκά

5. ΣΤΟΛΤΙΔΟΥ ΑΝΝΑ του Παύλου

Δ) ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΔΟΒΡΑ 

1) Κοινότητα  Πατρίδος

1. Τον συνδυασμό με το όνομα «Ενωμένη Πατρίδα», χωρίς έμβλημα, στον οποίο περιλαμβάνονται οι κάτωθι υποψήφιοι σύμβουλοι κοινότητας, ήτοι:

1. ΔΑΜΙΑΝΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ισαάκ

2. ΚΟΥΠΙΔΗΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ του Ιωάννη

3. ΚΟΥΠΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ του Μιχαήλ

4. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΑΛΕΞΙΑ του Παύλου

5. ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Χρήστου

6. ΣΤΑΜΠΟΛΙΔΟΥ ΗΛΕΚΤΡΑ του Γεωργίου

7. ΤΣΙΛΗΣ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗΣ του Θωμά

2) Κοινότητα  Τριλόφου

1. Τον συνδυασμό με το όνομα «ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΙΛΟΦΟ», χωρίς έμβλημα, στον οποίο περιλαμβάνονται οι κάτωθι υποψήφιοι σύμβουλοι κοινότητας, ήτοι:

1. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΣΤΕΡΓΙΟΣ του Αναστασίου

2. ΒΛΑΧΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ του Δημητρίου

3. ΖΗΣΙΟΠΟΥΛΟΥ ΘΩΜΑΗ του Νέστορα

4. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αντωνίου

5. ΚΛΑΔΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ του Κωνσταντίνου

6. ΚΟΥΠΑΤΣΙΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου

7. ΤΡΑΝΤΙΔΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Ευαγγέλου

2. Τον συνδυασμό με το όνομα «ΑΛΛΑΓΗ ΕΛΠΙΔΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΙΛΟΦΟ», χωρίς έμβλημα, στον οποίο περιλαμβάνονται οι κάτωθι υποψήφιοι σύμβουλοι κοινότητας, ήτοι:

1. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΕΥΘΥΜΙΑ του Σωτηρίου

2. ΓΚΑΝΤΖΑΡΟΥ ΕΛΕΝΗ του Μιχαήλ

3. ΓΚΑΡΑΒΕΛΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Νικολάου

4. ΔΕΔΙΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Θεοχάρη

5. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ του Γεωργίου

6. ΠΕΛΤΕΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου

7. ΠΡΥΜΙΔΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Γεωργίου

8. ΤΣΟΛΑΡΙΔΟΥ ΕΙΡΗΝΗ του Γεωργίου

Ε) ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΔΟΣ

1) Κοινότητα  Σφηκιάς

1. Τον συνδυασμό με το όνομα «ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΚΙΝΗΣΗ ΣΦΗΚΙΑΣ», χωρίς έμβλημα, στον οποίο περιλαμβάνονται οι κάτωθι υποψήφιοι σύμβουλοι κοινότητας, ήτοι:

1. ΚΑΚΑΒΕΛΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του Γεωργίου

2. ΚΥΠΑΡΙΣΣΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου

3. ΚΥΡΟΥ ΑΝΤΩΝΙΑ του Μενελάου

4. ΤΣΟΛΑΚΗ ΑΘΗΝΑ του Νικολάου

5. ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Θωμά


ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΠΡΟΕΔΡΟΙ

ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΜΕ ΜΟΝΙΜΟ ΠΛΗΘΥΣΜΟ ΕΩΣ ΚΑΙ 300

ΚΑΤΟΙΚΩΝ (ΑΝΑ ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ) ΣΕ ΕΝΙΑΙΟ

ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ


Α) ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΒΕΡΓΙΝΑΣ

1) Κοινότητα  Μετόχιο Προδρόμου

 Το «ΕΝΙΑΙΟ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ», στο οποίο περιλαμβάνεται ο κάτωθι υποψήφιος πρόεδρος κοινότητας, ήτοι:

 ΛΑΜΠΡΙΑΝΙΔΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ του Σωκράτη

2) Κοινότητα  Συκιάς

Το «ΕΝΙΑΙΟ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ», στο οποίο περιλαμβάνονται οι κάτωθι υποψήφιοι πρόεδροι κοινότητας, ήτοι: 

1. ΚΑΡΑΜΗΤΣΟΣ ΗΛΙΑΣ του Θωμά

2. ΚΟΚΟΔΗΜΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Κωνσταντίνου

3. ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Βασιλείου

Β) ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΒΕΡΟΙΑΣ

1) Κοινότητα  Άμμου

 Το «ΕΝΙΑΙΟ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ», στο οποίο περιλαμβάνονται οι κάτωθι υποψήφιοι  πρόεδροι κοινότητας, ήτοι: 

1. ΣΑΡΟΥΣΑΒΒΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Μιχαήλ

2. ΣΙΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Μιλτιάδη

2) Κοινότητα Καστανέας

 Το «ΕΝΙΑΙΟ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ», στο οποίο περιλαμβάνονται οι κάτωθι υποψήφιοι  πρόεδροι κοινότητας, ήτοι:

1. ΚΟΣΜΙΔΗΣ ΚΟΣΜΑΣ του Γεωργίου

2. ΠΟΤΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Ανδροκλή

3) Κοινότητα Κάτω Βερμίου

 Το «ΕΝΙΑΙΟ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ», στο οποίο περιλαμβάνονται οι κάτωθι υποψήφιοι πρόεδροι κοινότητας, ήτοι:

1. ΠΙΤΟΥΛΙΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Χρήστου

2. ΦΑΡΣΑΡΩΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αθανασίου

4) Κοινότητα  Προφήτης Ηλίας

Δεν υπάρχουν υποψήφιοι.

 Γ) ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΔΟΣ

1) Κοινότητα  Δασκίου

Το «ΕΝΙΑΙΟ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ», στο οποίο περιλαμβάνονται οι κάτωθι υποψήφιοι πρόεδροι κοινότητας, ήτοι:

1. ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ ΕΙΡΗΝΗ του Αντωνίου

2. ΜΙΣΟΚΕΦΑΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Ευαγγέλου

3. ΜΠΑΜΠΕΤΣΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ευθυμίου

4. ΠΑΓΟΥΡΑΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ του Ιωάννη

2) Κοινότητα Πολυδένδρου

 Το «ΕΝΙΑΙΟ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ», στο οποίο περιλαμβάνονται οι κάτωθι υποψήφιοι πρόεδροι κοινότητας, ήτοι:

1. ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου

2. ΚΕΦΤΕΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Βασιλείου

3. ΜΠΑΤΣΑΡΑΣ ΗΛΙΑΣ του Νικολάου

Εφημερίδα Λαός
ΣΥΝΤΑΚΤΗΣ: Εφημερίδα Λαός - Τοπική Εφημερίδα

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

Χρόνια περίμενα...

Χρόνια περίμενα...

Όλγα Κοτμηρίδου-ΜεταξάΚάνοντας ένα περίπατο στην...

Η ιδιαίτερη, φρουριακή αρχιτεκτονική της Βέροιας (ΙΙ) !!! *Του Πάρη Παπακανάκη

Η ιδιαίτερη, φρουριακή αρχιτεκτονική της Βέροιας (ΙΙ)...

Είδαμε στην προηγούμενη «συνάντησή» μας, αγαπητοί...

ΟΙ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΟΥ ΞΕΣΗΚΩΜΟΥ ΤΟΥ 1821 - Η Άλωση της Τρίπολης

ΟΙ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΟΥ ΞΕΣΗΚΩΜΟΥ ΤΟΥ 1821 - Η Άλωση...

Γράφει ο Παναγιώτης Παπαδόπουλος ΦιλόλογοςΕίναι...

Κατεβαίνουν στους δρόμους της Βέροιας, την Τετάρτη, οι Αγρότες για deminimis και αποζημιώσεις

Κατεβαίνουν στους δρόμους της Βέροιας, την Τετάρτη, οι...

Μετά την λήξη του τελεσίγραφου που έστειλαν στην...

ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΨΑΡΙΑ, ΜΟΝΟ ΣΑΜΑΛΙ!

ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΨΑΡΙΑ, ΜΟΝΟ ΣΑΜΑΛΙ!

Του Ιωάννη Ιασ. Βελέντζα  Διπλ. Ηλεκτρολόγου...

Ποια Χριστούγεννα γιορτάζουμε;

Ποια Χριστούγεννα γιορτάζουμε;

Του ιερέως Παναγιώτου Σ. ΧαλκιάΕπί τη εορτή της «Κατά...

Απαγόρευση   κυκλοφορίας οχημάτων, στο τμήμα   Λιανοβεργίου- Κορυφής - ΕΩΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ 17 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

Απαγόρευση κυκλοφορίας οχημάτων, στο τμήμα ...

Έκτακτες προσωρινές κυκλοφοριακές ρυθμίσεις στα...

Συνεδριάζει την Τρίτη   η Δημοτική Επιτροπή Παιδείας

Συνεδριάζει την Τρίτη η Δημοτική Επιτροπή Παιδείας

Τακτική συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής Παιδείας...

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΤΙΤΛΟΙ ΣΧΕΤΙΚΩΝ ΑΡΘΡΩΝ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ # ΝΕΑ

Σχετικά άρθρα

Είδαμε στην προηγούμενη «συνάντησή» μας, αγαπητοί φίλοι, ότι ο  Adolf Hermann Struck το 1902 αντικρίζοντας  για πρώτη φορά τη Βέροια έγραψε μεταξύ άλλων: «…Από το σημείο που βρισκόμαστε βλέπει κανείς να ξαπλώνεται προς...

Στις 8.15 το πρωί συναγερμός σήμανε στην Πυροσβεστική Υπηρεσία Βέροιας μετά από κλήση για διάσωση οδηγού, που παρασύρθηκε με το Ι.Χ. αυτοκίνητό του από ορμητικό χείμαρρο, λίγο πριν το Μακροχώρι, πίσω από την...

Τροχαίο ατύχημα συνέβη γύρω στις 9 χθες το βράδυ (Δευτέρα) στο 4ο χλμ Γρεβενών - Κοζάνης.Νταλίκα «καβάλησε» το διαχωριστικό διάζωμα και συγκρούσθηκε με δύο διερχόμενα αυτοκίνητα.

Έρευνα – Επιμέλεια: Μάκης ΔημητράκηςΣύμφωνα με την Ορθόδοξη παράδοση η Αγία Άννα ήταν η μητέρα της Παναγίας και το εβραϊκό της όνομα Χάνα σημαίνει εύνοια – χάρη.Παντρεύτηκε στη Γαλιλαία τον Ιωακείμ και...