Μεγάλη συμμετοχή  καλές διακρίσεις  και  8 μετάλλια για τους Βεροιωτες Αθλητές του Στίβου στην Μελίκη

Μεγάλη συμμετοχή καλές διακρίσεις και 8 μετάλλια για τους Βεροιωτες Αθλητές του Στίβου στην Μελίκη

Έγιναν την Κυριακή  το πρωί στο κέντρο της Μελικής οι καθιερωμένοι πλέον αγώνες  δρόμου   επί άσφαλτου προς τιμή του "Σωτήρη Περτσιούνη"  .  Στους αγώνες συμμετείχαν αθλητές από σωματεία της κεντρικής Μακεδονίας  [Ημαθία, Πέλλα,Κιλκίς,Πιερία,Θεσ/νικη. Σέρρες]  και ήταν και το επίσημο ξεκίνημα της χειμερινής περιόδου

. Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αθλητών του ΟΚΑ ΒΙΚΈΛΑ ΒΕΡΟΙΑΣ και του ΑΠΣ ΦΊΛΙΠΠΟΥ ΒΕΡΟΙΑΣ  είναι τα εξής

ΑΓΟΡΙΑ
5000 Μ. Ανδρών 1ος Βεργωνης Κώστας  20'18''
                            4ος Κουκουτεγος Αντώνιος 22'01''
                            8ος Παναγιωτιδης Δημήτριος 23'32''   

3000 μ.   Κ-18  2ος  Παπανικολάου Δημήτρης  11'22'' 

3000 μ    Κ-16 1ος  Αθανασάκης Παναγιωτης 11'41
                        5ος Αποστολίδης  Γιώργος      12'02''

1000 μ Κ-14    1ος  Καραγιαννης Αλέξανδρος   3'33''
                         3ος Νέστορας Θοδώρας          3'37''
                         4ος Ζησιοπουλος Αχιλλέας      3'38''
                         6ος Παναγιωτιδης Γιώργος     3'42''
                         7ος  Λιοβας Δημήτριος            3'45''
                        11ος Ακριβοπουλος Δημήτρης  3'57''
                        12ος Τζιμας    Αντώνης              3'58
                        13ος  Μεταξοπουλος Αλκης      4'01''
                        15ος Παυλίδης Δημήτριος          4'03''
                         16ος Χαρελας Γιώργος            4'04''
                          17ος Καραγιωργος Γιώργος     4'05''
                         24ος Λιακος Αναστασιος          4'38''
                          29ος Θεοδοσοπουλος Γιάννης  4'44''

600 μ. Κ-12     3ος Νταγκοπουλος Χαριλαος     2'26''
                       6ος Γκαρπουνης Γιωργος            2'31''
                       8ος Μπαρτζωκας Χαριλαος         2'32''
                       14ος Μαρτος Νικολαος                2'40''
                        17ος  Κακαρης Κων/νος             2'42''
                        19ος Χασιουρας Αντωνης           2'49''
                        25ος Μεταξοπουλος χρηστος     2'50''
                        30 ος Σαρακατσιανος                  2'56''
                         31ος Μακριδης  Θεοφιλος          2'57''
                         32 ος Χρηστογιαννης                 2'59''
                        36ος Κωττας Αντωνης                 3'04''
                         38ος Παπαναστασης Αντωνης   3'09''
                         44ος Γκουντουρας Σταθης          3'18''
                         45ος Κελεπουρης Αντωνιος        3'18''
                         46ος Γκουντουρας Παναγιωτης   3'18''

ΚΟΡΙΤΣΙΑ

2000 μ  Κ-20  2η Αθανασάκη Ρεβέκκα              10'20''

2000 μ  Κ-18   7η Μπαρμπαρουση Ηλια             8'59''
                       10η Τζιμα Αγγελική                       9'42''

1000 μ. Κ-16  2η Λάζου Εμμυ                             3'51''
                       3η Στιμου Μαρια                           3'54''
                       6η Στανκιδου Θωμαη                    4'05''
                       8η Κουκουτεγου Χρυσα'                4'16''
                     14η Γραμματικοπουλου Αντωνια     4'24''
                     17η Ξυναδα  Αριαδνη                       4'27''
                      18η Πατσαλα Ευγενια                    4'31΄΄
                      19η Φουρκιωτη Αθηνα                    4'32''
                      20η Βαλαβανη Μαριλου                  4'34''
                      22η Μαργατιτοπουλου Ελενη          4'36''
                      24η Αγγολι Χρυσα                           4'38''
                      25η Καλαιτζιδου Ειρηνη                  4'39''
                      28η Τσεα Φρειδερικη                      4'44''
                      34η Κουδουνα Ελενη                      4'55''
                      45η Ταμπακα Νικολεττα                  5'22''
                      49η Μελιοπουλου Ευαγγελια          ΄6'19''
                      53η Παρασκευαιδου Αναστασια       6'40''

600 μ.  Κ-12  5η Παντσιου Αλικη                        2'35''
                      7η Ξυναδα Αρσινοη                      2'38''
                      8η Κοσμιδου Αφροδιτη                 2'39''
                       9η Βρανα Μαρια                          2'40''
                      13ηΚουτσιδου Ελευθερια              2'44''
                      14ηΓκαλαβου Βενετια                    2'47''
                      21η Μπαλτζη Αφροδιτη                 2'53''
                      40η Κορφιδου Φωτεινη                 3'06''    
                       50 Μαστρογιαννιδου Παναγιωτα  3'15''
                       57η Νικολοπουλου Ριαννα            3'17''
                       59η Χασιουρα Μαρια                    3'18''
                       60η Μητσιου Πασχαλινα               3'19''                              
                       61η Μητσιου Μαρια                       3'20''
                       71η Κυριαζιδου Βασιλικη                3'47'' 
                       72η Τσεου Καλλιοπη                      3'50''
                       73η Φουντουκιδου                          3'53''
                       74η Τσιλκα Ελισαβετ                       3'56''           
                        84η Καλμουκιδου ευδοκια              4'21''
                        88η Θυμιοπουλου  Αυγη                 4΄33''

Βασίλης Βόλκος
ΣΥΝΤΑΚΤΗΣ: Βασίλης Βόλκος - Αθλητικογράφος

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

 Γ Ε Νάουσας Αποτελέσματα Αγώνων   & Βραβεύσεις  Αθλητών

Γ Ε Νάουσας Αποτελέσματα Αγώνων & Βραβεύσεις ...

 Βραβεύσεις αθλητών που κατέκτησαν μετάλλιο στους...

          Βραβεύσεις  Παν/νικών Στίβου  ΕΑΣ- ΣΕΓΑΣ Κ. Μακεδονίας

Βραβεύσεις Παν/νικών Στίβου ΕΑΣ- ΣΕΓΑΣ Κ....

Έγινε την Κυριακή το απόγευμα   στην Κατερίνη στο...

Περιφερειακό πρωτάθλημα Ανωμάλου δρόμου στην Θεσ/νικη. Χρυσά για Ιωαννίδου , Αθανασάκη και Καραγιάννη

Περιφερειακό πρωτάθλημα Ανωμάλου δρόμου στην...

Έγινε την Κυριακή το πρωί στο πρώην στρατόπεδο ...

Την Κυριακή 26 Ιανουαρίου η βράβευση των κορυφαίων αθλητών/τριων στίβου της Βέροιας

Την Κυριακή 26 Ιανουαρίου η βράβευση των κορυφαίων...

Αρκετοί αθλητές και  αθλήτριες στίβου της Βέροιας θα...

ΓΕ Νάουσας Αποτελέσματα περιφερειακού  Πρωταθλήματος   Ανωμάλου Δρόμου

ΓΕ Νάουσας Αποτελέσματα περιφερειακού Πρωταθλήματος ...

Την Κυριακή 19/1 στα Γιαννιτσά  έγινε ο περιφερειακός...

 ΓΕ Νάουσας Βράβευση αθλητών και κοπεί πίτας του συλλόγου

ΓΕ Νάουσας Βράβευση αθλητών και κοπεί πίτας του...

Την Κυριακή 19/1/2020 στην κατάμεστη, από αθλητές, γονείς...

Τρίτος ο Μιχάλης Κελεπούρης στα 10χλμ βάδην για τους χειμερινούς αγώνες

Τρίτος ο Μιχάλης Κελεπούρης στα 10χλμ βάδην για τους...

Έγινε την Κυριακή το πρωί στο Ολυμπιακό...

  Aθανασάκης  Ιωαννίδου  Πρώτοι στο Περιφερειακό Πρω/μα Ανωμάλου Δρόμου

Aθανασάκης Ιωαννίδου Πρώτοι στο Περιφερειακό Πρω/μα...

ΠΕΝΤΕ  ΜΕΤΑΛΛΙΑ   ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ  ΚΑΛΕΣ ΘΕΣΕΙΣ  ΑΠΟ ΤΟΥΣ ...

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΤΙΤΛΟΙ ΣΧΕΤΙΚΩΝ ΑΡΘΡΩΝ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ # ΝΕΑ

Σχετικά άρθρα

 Βραβεύσεις αθλητών που κατέκτησαν μετάλλιο στους Παν/νιους αγώνες στίβου το 2019      Εκδήλωση βράβευσης των αθλητών και αθλητριών  που διακρίθηκαν και κατέκτησαν μετάλλιο στους Πανελλήνιους Αγώνες...

Έγινε την Κυριακή το απόγευμα   στην Κατερίνη στο πνευματικό κέντρο της πόλης  η τελετή της βράβευσης των Πανελληνιονικών   2019  της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κεντρικής Μακεδονίας  [Ημαθια- Πιερια-Πελλα-Κιλκις].Στην ...

Έγινε την Κυριακή το πρωί στο πρώην στρατόπεδο  Καρατάσου στην Θεσ/νικη το περιφερειακο πρωτάθλημα ανωμάλου δρόμου της κεντρικής Μακεδονίας.Στους αγώνες συμμετείχαν και δώδεκα  Βεροιωτες  αθλητές που...

Αρκετοί αθλητές και  αθλήτριες στίβου της Βέροιας θα βραβευτούν την Κυριακή στην γιορτή που διοργανώνει ο ΣΕΓΑΣ Κεντρικής Μακεδονίας στην Κατερίνη και έχουν διακριθεί το 2019 Μεταξύ αυτών η Σοφία Υφαντίδου...