To πρόγραμμα Handball Premier και Α1 Γυναικών 2021-2022

To πρόγραμμα Handball Premier και Α1 Γυναικών 2021-2022

Έγιναν οι κληρώσεις της Handball Premier και της Α1 γυναικών για την περίοδο 2021-2022 . Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος ανδρών θα γίνει το ντέρμπι Ζαφειράκη Νάουσας - Φιλίππου Βέροιας 
Αντίθετα η γυναικεία ομάδα Βέροια 2017 έχει δηλώσει συμμετοχή στο πρωτάθλημα , αλλά όπως έγινε γνωστό η διοίκηση θα αποφασίσει για προπονητή, και φυσικά περιμένει μία απάντηση για την μεταβίβαση της ομάδας σε επιχειρηματίες που εξ δήλωσαν ενδιαφέρον εδώ και καιρό. Το σίγουρο είναι ότι μέχρι την έναρξη του πρωταθλήματος(18/9)  θα έχει ξεκαθαρίσει πλήρως το θέμα  μας δήλωσε η πρόεδρος Έφη Μαρκοβίτση .Πάντως η ομάδα στην πρεμιέρα θα παίξει στη Άρτα  με την  Αναγέννηση, 

1ος όμιλος
18.09.2021 1η Αγωνιστική – 8η Αγωνιστική 20.11.2021
Α.Ε.Κ. – Χάντμπολ Κλαμπ Σαλαμίνα
Α.Σ.Ε. Δούκα – Άρης Νίκαιας Olympic Diagnostic
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή – Διομήδης Άργους
25.09.2021 2η Αγωνιστική – 9η Αγωνιστική 27.11.2021
Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας – Α.Ε.Κ.
Χάντμπολ Κλαμπ Σαλαμίνα – Α.Σ.Ε. Δούκα
Άρης Νίκαιας Olympic Diagnostic – Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή
02.10.2021 3η Αγωνιστική – 10η Αγωνιστική 04.12.2021
Α.Σ.Ε. Δούκα – Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή – Χάντμπολ Κλαμπ Σαλαμίνα
Διομήδης Άργους – Άρης Νίκαιας Olympic Diagnostic
09.10.2021 4η Αγωνιστική – 11η Αγωνιστική 11.12.2021
Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας – Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή
Α.Ε.Κ. – Α.Σ.Ε. Δούκα
Χάντμπολ Κλαμπ Σαλαμίνα – Διομήδης Άργους
16.10.2021 5η Αγωνιστική – 12η Αγωνιστική 15.12.2021
Διομήδης Άργους – Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή – Α.Ε.Κ.
Άρης Νίκαιας Olympic Diagnostic – Χάντμπολ Κλαμπ Σαλαμίνα
23.10.2021 6η Αγωνιστική – 13η Αγωνιστική 18.12.2021
Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας – Άρης Νίκαιας Olympic Diagnostic
Α.Ε.Κ. – Διομήδης Άργους
Α.Σ.Ε. Δούκα – Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή
13.11.2021 7η Αγωνιστική – 14η Αγωνιστική 22.12.2021
Χάντμπολ Κλαμπ Σαλαμίνα – Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας
Άρης Νίκαιας Olympic Diagnostic – Α.Ε.Κ.
Διομήδης Άργους – Α.Σ.Ε. Δούκα

2ος όμιλος

18.09.2021 1η Αγωνιστική – 8η Αγωνιστική 20.11.2021
Φίλιππος Βέροιας – Ζαφειράκης Νάουσας
Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας – Γ.Σ. Δράμα Bianco Monte
Φαίακας Κέρκυρας – Π.Α.Ο.Κ.
25.09.2021 2η Αγωνιστική – 9η Αγωνιστική 27.11.2021
Αερωπός Έδεσσας Mandynamic – Φίλιππος Βέροιας
Ζαφειράκης Νάουσας – Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας
Γ.Σ. Δράμα Bianco Monte – Φαίακας Κέρκυρας
02.10.2021 3η Αγωνιστική – 10η Αγωνιστική 04.12.2021
Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας – Αερωπός Έδεσσας Mandynamic
Φαίακας Κέρκυρας – Ζαφειράκης Νάουσας
Π.Α.Ο.Κ. – Γ.Σ. Δράμα Bianco Monte
09.10.2021 4η Αγωνιστική – 11η Αγωνιστική 11.12.2021
Αερωπός Έδεσσας Mandynamic – Φαίακας Κέρκυρας
Φίλιππος Βέροιας – Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας
Ζαφειράκης Νάουσας – Π.Α.Ο.Κ.
16.10.2021 5η Αγωνιστική – 12η Αγωνιστική 15.12.2021
Π.Α.Ο.Κ. – Αερωπός Έδεσσας Mandynamic
Φαίακας Κέρκυρας – Φίλιππος Βέροιας
Γ.Σ. Δράμα Bianco Monte – Ζαφειράκης Νάουσας
23.10.2021 6η Αγωνιστική – 13η Αγωνιστική 18.12.2021
Αερωπός Έδεσσας Mandynamic – Γ.Σ. Δράμα Bianco Monte
Φίλιππος Βέροιας – Π.Α.Ο.Κ.
Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας – Φαίακας Κέρκυρας
13.11.2021 7η Αγωνιστική – 14η Αγωνιστική 22.12.2021
Ζαφειράκης Νάουσας – Αερωπός Έδεσσας Mandynamic
Γ.Σ. Δράμα Bianco Monte – Φίλιππος Βέροιας
Π.Α.Ο.Κ. – Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας

Α1 Γυναικών
1ος όμιλος
18.09.2021 1η Αγωνιστική – 4η Αγωνιστική 23.10.2021
Ο.Φ. Ν. Ιωνίας – Γ.Α.Σ. Καματερού
Α.Ο.Α.Ο.Δ. Κορυδαλλού – Α.Σ.Β. Αθηναϊκός
25.09.2021 2η Αγωνιστική – 5η Αγωνιστική 06.11.2021
Α.Ο.Α.Ο.Δ. Κορυδαλλού – Ο.Φ. Ν. Ιωνίας
Α.Σ.Β. Αθηναϊκός – Γ.Α.Σ. Καματερού
16.10.2021 3η Αγωνιστική – 6η Αγωνιστική 13.11.2021
Γ.Α.Σ. Καματερού – Α.Ο.Α.Ο.Δ. Κορυδαλλού
Ο.Φ. Ν. Ιωνίας – Α.Σ.Β. Αθηναϊκός

2ος όμιλος
18.09.2021 1η Αγωνιστική – 4η Αγωνιστική 23.10.2021
Π.Α.Ο.Κ. Mateco – Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας
HONDA Πανόραμα – Α.Ο. Προσοτσάνης
25.09.2021 2η Αγωνιστική – 5η Αγωνιστική 06.11.2021
HONDA Πανόραμα – Π.Α.Ο.Κ. Mateco
Α.Ο. Προσοτσάνης – Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας
16.10.2021 3η Αγωνιστική – 6η Αγωνιστική 13.11.2021
Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας – HONDA Πανόραμα
Π.Α.Ο.Κ. Mateco – Α.Ο. Προσοτσάνης
3ος όμιλος
18.09.2021 1η Αγωνιστική – 4η Αγωνιστική 23.10.2021
Αναγέννηση Άρτας – Βέροια 2017
Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών – Εθνικός Κοζάνης
25.09.2021 2η Αγωνιστική – 5η Αγωνιστική 06.11.2021
Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών – Αναγέννηση Άρτας
Εθνικός Κοζάνης – Βέροια 2017
16.10.2021 3η Αγωνιστική – 6η Αγωνιστική 13.11.2021
Βέροια 2017 – Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών
Αναγέννηση Άρτας – Εθνικός Κοζάνης



Βασίλης Βόλκος
ΣΥΝΤΑΚΤΗΣ: Βασίλης Βόλκος - Αθλητικογράφος

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

 Πέρασε στο F6 η παιδική ομάδα του Φέρωνα Βέροιας 23-30 την ΧΑΝΘ.

Πέρασε στο F6 η παιδική ομάδα του Φέρωνα Βέροιας 23-30 την...

Με αντεπίθεση στο β΄ ημίχρονο, ο Φέρωνας Βέροιας ...

Χαντ μπολ παίδων. Ο Διομήδης  Αργούς νίκησε τον Φερωνα Βέροιας 27-24

Χαντ μπολ παίδων. Ο Διομήδης Αργούς νίκησε τον Φερωνα...

Σημαντική νίκη πέτυχε ο Διομήδης Άργους στην πρεμιέρα...

Τον Πέτρο Βαφείδη απέκτησε ο Ζαφειράκης Νάουσας

Τον Πέτρο Βαφείδη απέκτησε ο Ζαφειράκης Νάουσας

Στην ενίσχυσή της ομάδας χαντ μπολ του Ζαφειράκη...

Τον έμπειρο πλέι μεικερ Φώτη Μισαηλίδη απέκτησε ο Ζαφειράκης Νάουσας

Τον έμπειρο πλέι μεικερ Φώτη Μισαηλίδη απέκτησε ο...

Την απόκτηση του έμπειρου πλεϊμέικερ Φώτη Μισαηλίδη...

Ιστορική αναδρομή στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα παίδων  Πρώτος σε συμμετοχές και νίκες ο Φίλιππος Βέροιας

Ιστορική αναδρομή στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα παίδων ...

Μέσα στο 2022, αισίως σαρανταρίζουν και τα Πανελλήνια...

Άθλος η  4η θέση στον κόσμο για την εθνική ανδρών, στο  Μπίτς χαντ μπολ.

Άθλος η 4η θέση στον κόσμο για την εθνική ανδρών, στο ...

Ο νέος άθλος που αναζητούσε η Εθνική ανδρών δεν ήρθε...

4η  Στον κόσμο η Ελλάδα στις γυναίκες χάνοντας  από την Ολλανδία με 2-1

4η Στον κόσμο η Ελλάδα στις γυναίκες χάνοντας από την...

Η Ελλάδα έχασε από την Ολλανδία στον μικρό τελικό 2-1...

ΟΙ Κορασίδες του Φίλιππου Βέροιας νίκησαν 34-33 το Πανόραμα  στην παράταση και προκρίθηκαν στο F6

ΟΙ Κορασίδες του Φίλιππου Βέροιας νίκησαν 34-33 το...

Σε ένα αγώνα που έσπαγε καρδιές και χρειάστηκε...

ΑΚΟΥ 99.6FM

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΤΙΤΛΟΙ ΣΧΕΤΙΚΩΝ ΑΡΘΡΩΝ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ # ΝΕΑ

Σχετικά άρθρα

Η ανακοίνωση του προέδρου του ΦΙΛΙΠΠΟΥ Βέροιας, Γιώργου Φύκατα στην επίσημη σελίδα του Φιλίππου  στο facebook:Στο ίδιο έργο θεατές!!!!Δυστυχώς για μια φορά ακόμα επιβεβαιώνεται ο κανόνας που λέει ότι...

Εύκολη νίκη πανηγύρισε ο Ζαφειράκης Νάουσας στην έδρα του απέναντι στον Αρχέλαο Κατερίνης καθώς επικράτησε με 33-24 και παρέμεινε σταθερά στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι γηπεδούχοι...

Handball Premier (19η-20η αγωνιστική) Σάββατο 17 Μαρτίου 2018Handball Premier (19η αγωνιστική)Δαϊς 14:00, ΑΣΕ Δούκα- Διομήδης Άργους (Πατιός- Τσιάνας, Αντωνόπουλος)Σπίτι του Χάντμπολ 17:00 (ΕΡΤ3), ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV- AEK (Μπέτμαν-...

Μια ακόμα νίκη στο πρωτάθλημα της Α2 γυναικών πήρε ο Α.Σ Βέροιας 2017 καθώς επικράτησε στην Κέρκυρα επι του Φαίακα με 22-13.Οι φιλοξενούμενοι πήραν από το πρώτο ημίχρονο ένα προβάδισμα στο σκορ, το οποίο...