Στη ΧΑΝΘ το Σάββατο ο Φίλιππος. Στην Άρτα η γυναικεία ομάδα

Στη ΧΑΝΘ το Σάββατο ο Φίλιππος. Στην Άρτα η γυναικεία ομάδα

Πλήρη αγωνιστική και αυτό το Σαββατοκύριακο λίγο πριν τις γιορτές των Χριστουγέννων και της Πρωτοχρονιάς στα πρωταθλήματα του χαντ μπολ.

Η ανδρική ομάδα του Φιλίππου θα αγωνιστεί το Σάββατο στις  7.30 μ.μ στην ΧΑΝΘ, ενώ η γυναικεία θα παίξει στην Άρτα με την Αναγέννηση Σάββατο στις 6 μ.μ. Το Σάββατο επίσης για την Α2 ο Ζαφειράκης υποδέχεται στο ΔΑΚ τον Αλέξανδρο της Αξιούπολης. Και τέλος η ομάδα ΑΣ Βέροια 2017 θα παίξει στην Κοζάνη με τον Εθνικό για την Α2 γυναικών. 

Αναλυτικά όλα τα παιχνίδια 

Παρασκευή 15 Δεκεμβρίου 2017
Handball Premier (11η αγωνιστική)
Δαϊς 17:15 (ΕΡΤ2), ΑΣΕ Δούκα- Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή (Τσάκωνας- Κουτσός, Μίγκας)

Κύπελλο Γυναικών (2ος γύρος)
Νέας Ιωνίας 19:30, ΟΦΝ Ιωνίας- Άρης Θ. (Ανταλής- Ζήσης, Κυριακούλιας)

Σάββατο 16 Δεκεμβρίου 2017
Handball Premier (11η αγωνιστική)
Σπίτι του Χάντμπολ 17:30, ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV- Χιλιώτης ΓΣ Δράμα 1986 (Ουζούνης- Παρασκευούδης, Χατζηγεωργίου)
Πανελληνίου 18:00, Πανελλήνιος- Αερωπός Έδεσσας (Τσάμος- Φωκίτης, Αντωνόπουλος)
ΧΑΝΘ 19:30, ΧΑΝΘ- Φίλιππος Βέροιας (Μπέτμαν- Τόλιος, Παρτεμιάν)

Α1 Γυναικών (7η αγωνιστική)
Σπίτι του Χάντμπολ 15:30, ΠΑΟΚ RED-LED –HONDA Πανόραμα (Αναστασίου- Μπουγιάκας, Δημόλας)
ΔΑΚ Άρτας 18:00, Φέτα Ήπειρος Αναγέννηση Άρτας- Φίλιππος Βέροιας (Γρηγοριάδης- Τομίδης, Λιακόπουλος)
Καματερού 18:00, ΓΑΣ Καματερού- Φιλώτας Φλώρινας (Παπαματθαίου- Μπράμου, Κορρές)
Νέας Ιωνίας 18:00, ΟΦΝ Ιωνίας- Άρης Θ. (Κουτσός- Ανταλής, Κυριακούλιας)

A2 Ανδρών (9η αγωνιστική)
ΔΑΚ Άρτας 16:00, Πρωτέας Άρτας- Φαίακας Κέρκυρας (Γρηγοριάδης- Τομίδης)
ΔΑΚ Κιλκίς 16:00, ΓΑΣ Κιλκίς- Μακεδονικός (Λινάρδος- Καζαντζίδης)
ΔΑΚ Νάουσας 18:00, Ζαφειράκης Νάουσας- Αλέξανδρος Αξιούπολης (Μιχαηλίδης- Στεφανίδης)

 

Α2 Γυναικών (3η αγωνιστική)
Προσοτσάνης 18:00, ΑΟ Προσοτσάνης- ΓΣ Δράμα 1986 (Σαπανίδης- Αποστολίδης)

Α2 Γυναικών (5η αγωνιστική)
ΕΑΝΚ Ιωαννίνων 17:00, ΟΦΧ Ιωαννίνων- Απόλλων Σταυρούπολης (Τσιάνας- Πήτας)
Κοζάνης 18:00, Εθνικός Κοζάνης- Βέροια 2017 (Τέμης- Γιάννου)
Αιγίου 19:30, Σεριφάτο Αιγίου- Άρης Νίκαιας (Χρυσικόπουλος- Ελευθερίου)

 

Κυριακή 17 Δεκεμβρίου 2017
Handball Premier (11η αγωνιστική)
Συκεών 16:00, Φοίβος Συκεών- Διομήδης Άργους (Δελόγλου- Θεοδοσίου, Μεϊμαρίδης)
ΟΑΚΑ 20:00, ΑΕΚ- ΓΑΣ Καματερού (Συρεπίσιος- Μερτινιάν, Κορρές)

Α2 Ανδρών (9η αγωνιστική)
Αλεξανδρούπολης 18:00, Κύκλωπες- Αρχέλαος (Σαπανίδης- Ηλιάδης)
Σπίτι του Χάντμπολ 18:00, ΑΕΣΧ Πυλαίας- Αρίων Πτολεμαΐδας (Κατσίκης- Μιχαηλίδης)

Α2 Γυναικών (3η αγωνιστική)
Αλεξανδρούπολης 16:00, Κύκλωπες- Ακρίτες Νευροκοπίου (Σαπανίδης- Ηλιάδης)

Α2 Γυναικών (5η αγωνιστική)
Σπίτι του Χάντμπολ 14:00, ΑΕΣΧ Πυλαίας- Αρίων Πτολεμαΐδας (Γράψας- Βαγγελτζίκης)
Βύρωνα 17:00, Αθηναϊκός- Αναγέννηση Βύρωνα (Ψύλλος- Γιαβρούτας)

 

Τρίτη 19 Δεκεμβρίου 2017 αγώνες Κυπέλλου 


Κύπελλο Ανδρών (2ος γύρος)
ΔΑΚ Έδεσσας 18:00, Αερωπός Έδεσσας- Φίλιππος Βέροιας (Πατιός- Τσιάνας, Αγγελίδης)
ΔΑΚ Νάουσας 18:00, Ζαφειράκης Νάουσας- Διομήδης Άργους (Τζαφερόπουλος- Λινάρδος, Ζέρβας)

Τετάρτη 20 Δεκεμβρίου 2017
Κύπελλο Ανδρών (2ος γύρος)
ΔΑΚ Άρτας 16:00, Πρωτέας Άρτας- ΑΕΚ (Καραπάνος- Αβράμης, Νικολάου)
ΕΑΚ Κέρκυρας 17:00, Φαίακας Κέρκυρας- Φοίβος Συκεών (Δελόγλου- Θεοδοσίου, Θεοδοσάκης)
ΔΑΚ Κιλκίς 18:00, ΓΑΣ Κιλκίς- Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή (Νάσκος- Χαρίτσος, Παρτεμιάν)
Βριλησσίων 18:30, ΕΣΝ Βριλησσίων- ΑΣΕ Δούκα (Βήτας- Σκλαβενίτης, Μίγκας)
Σπίτι του Χάντμπολ 19:30, ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV- ΧΑΝΘ (Κατσίκης- Μιχαηλίδης, Μεϊμαρίδης)
Δαϊς 21:30, ΑΟ Νηρεύς- ΓΑΣ Καματερού (Τσάκωνας- Τόλιος, Αντωνόπουλος)

Εφημερίδα Λαός
ΣΥΝΤΑΚΤΗΣ: Εφημερίδα Λαός - Τοπική Εφημερίδα

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

Α2 . Επιστροφή στις νίκες για Ζαφειράκη Νάουσας 31-29 τον Πρωτέα Άρτας

Α2 . Επιστροφή στις νίκες για Ζαφειράκη Νάουσας 31-29 τον...

Η ομάδα της Νάουσας επικράτησε του Πρωτέα Άρτας με 31-29...

Ευθύμης Πιπελίδης.

Ευθύμης Πιπελίδης." Κοιτάμε μπροστά."

Ο προπονητής του Φιλίππου, Πιπελίδης Ευθύμης, μίλησε...

Άλλη μία ήττα για τον Φίλιππο έχασε 26-21 στην Έδεσσα από τον Αερωπό

Άλλη μία ήττα για τον Φίλιππο έχασε 26-21 στην Έδεσσα από...

Αερωπός και Φίλιππος Βέροιας αναμετρήθηκαν στο ΔΑΚ...

Πρόγραμμα και Διαιτητές (17-18/11/2018) Handball Premier (7η αγωνιστική)

Πρόγραμμα και Διαιτητές (17-18/11/2018) Handball Premier (7η...

Στην Έδεσσα με τον Αερωπό αγωνίζεται το Σάββατο ο...

Στην Εθνική Γυναικών η Ραφαέλα Καραχαρίση του Φιλίππου

Στην Εθνική Γυναικών η Ραφαέλα Καραχαρίση του...

Στη συγκέντρωση της Εθνικής ομάδας χάντμπολ Γυναικών...

Γιώργος Τσικίνας «Δεν έχουμε διάρκεια και πίστη»

Γιώργος Τσικίνας «Δεν έχουμε διάρκεια και πίστη»

Δεν έμεινε ευχαριστημένος με την εικόνα της ομάδας του...

χαν τμπολ Α1 γυναικών  ΑΕΣΧ Πυλαίας και Φίλιππο Βέροιας  αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 23-23

χαν τμπολ Α1 γυναικών ΑΕΣΧ Πυλαίας και Φίλιππο Βέροιας...

Από ένα βαθμό μοιράστηκαν Πυλαία και Φίλιππος Βέροιας...

Χαντ μπολ Α2 Έχασε στην Κέρκυρα με 28-18 ο Ζαφειράκης Νάουσας

Χαντ μπολ Α2 Έχασε στην Κέρκυρα με 28-18 ο Ζαφειράκης...

Την ήττα με 28-18 γνώρισε στην Κέρκυρα από τον Φαίακα ο...

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΤΙΤΛΟΙ ΣΧΕΤΙΚΩΝ ΑΡΘΡΩΝ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ # ΝΕΑ

Σχετικά άρθρα

Εύκολη νίκη πανηγύρισε ο Ζαφειράκης Νάουσας στην έδρα του απέναντι στον Αρχέλαο Κατερίνης καθώς επικράτησε με 33-24 και παρέμεινε σταθερά στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι γηπεδούχοι...

Handball Premier (19η-20η αγωνιστική) Σάββατο 17 Μαρτίου 2018Handball Premier (19η αγωνιστική)Δαϊς 14:00, ΑΣΕ Δούκα- Διομήδης Άργους (Πατιός- Τσιάνας, Αντωνόπουλος)Σπίτι του Χάντμπολ 17:00 (ΕΡΤ3), ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV- AEK (Μπέτμαν-...

Μια ακόμα νίκη στο πρωτάθλημα της Α2 γυναικών πήρε ο Α.Σ Βέροιας 2017 καθώς επικράτησε στην Κέρκυρα επι του Φαίακα με 22-13.Οι φιλοξενούμενοι πήραν από το πρώτο ημίχρονο ένα προβάδισμα στο σκορ, το οποίο...

Στις 23-24 Φεβρουαρίου και 10-11 Μαρτίου 2018- Στην Κοζάνη το F4 Γυναικών μετά το 1999!-To χάντμπολ επιστρέφει στη Γλυφάδα έπειτα από 30 και πλέον χρόνια!Η Ομοσπονδία Χειροσφαιρίσεως Ελλάδος ανακοινώνει τις ημερομηνίες...