Στη ΧΑΝΘ το Σάββατο ο Φίλιππος. Στην Άρτα η γυναικεία ομάδα

Στη ΧΑΝΘ το Σάββατο ο Φίλιππος. Στην Άρτα η γυναικεία ομάδα

Πλήρη αγωνιστική και αυτό το Σαββατοκύριακο λίγο πριν τις γιορτές των Χριστουγέννων και της Πρωτοχρονιάς στα πρωταθλήματα του χαντ μπολ.

Η ανδρική ομάδα του Φιλίππου θα αγωνιστεί το Σάββατο στις  7.30 μ.μ στην ΧΑΝΘ, ενώ η γυναικεία θα παίξει στην Άρτα με την Αναγέννηση Σάββατο στις 6 μ.μ. Το Σάββατο επίσης για την Α2 ο Ζαφειράκης υποδέχεται στο ΔΑΚ τον Αλέξανδρο της Αξιούπολης. Και τέλος η ομάδα ΑΣ Βέροια 2017 θα παίξει στην Κοζάνη με τον Εθνικό για την Α2 γυναικών. 

Αναλυτικά όλα τα παιχνίδια 

Παρασκευή 15 Δεκεμβρίου 2017
Handball Premier (11η αγωνιστική)
Δαϊς 17:15 (ΕΡΤ2), ΑΣΕ Δούκα- Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή (Τσάκωνας- Κουτσός, Μίγκας)

Κύπελλο Γυναικών (2ος γύρος)
Νέας Ιωνίας 19:30, ΟΦΝ Ιωνίας- Άρης Θ. (Ανταλής- Ζήσης, Κυριακούλιας)

Σάββατο 16 Δεκεμβρίου 2017
Handball Premier (11η αγωνιστική)
Σπίτι του Χάντμπολ 17:30, ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV- Χιλιώτης ΓΣ Δράμα 1986 (Ουζούνης- Παρασκευούδης, Χατζηγεωργίου)
Πανελληνίου 18:00, Πανελλήνιος- Αερωπός Έδεσσας (Τσάμος- Φωκίτης, Αντωνόπουλος)
ΧΑΝΘ 19:30, ΧΑΝΘ- Φίλιππος Βέροιας (Μπέτμαν- Τόλιος, Παρτεμιάν)

Α1 Γυναικών (7η αγωνιστική)
Σπίτι του Χάντμπολ 15:30, ΠΑΟΚ RED-LED –HONDA Πανόραμα (Αναστασίου- Μπουγιάκας, Δημόλας)
ΔΑΚ Άρτας 18:00, Φέτα Ήπειρος Αναγέννηση Άρτας- Φίλιππος Βέροιας (Γρηγοριάδης- Τομίδης, Λιακόπουλος)
Καματερού 18:00, ΓΑΣ Καματερού- Φιλώτας Φλώρινας (Παπαματθαίου- Μπράμου, Κορρές)
Νέας Ιωνίας 18:00, ΟΦΝ Ιωνίας- Άρης Θ. (Κουτσός- Ανταλής, Κυριακούλιας)

A2 Ανδρών (9η αγωνιστική)
ΔΑΚ Άρτας 16:00, Πρωτέας Άρτας- Φαίακας Κέρκυρας (Γρηγοριάδης- Τομίδης)
ΔΑΚ Κιλκίς 16:00, ΓΑΣ Κιλκίς- Μακεδονικός (Λινάρδος- Καζαντζίδης)
ΔΑΚ Νάουσας 18:00, Ζαφειράκης Νάουσας- Αλέξανδρος Αξιούπολης (Μιχαηλίδης- Στεφανίδης)

 

Α2 Γυναικών (3η αγωνιστική)
Προσοτσάνης 18:00, ΑΟ Προσοτσάνης- ΓΣ Δράμα 1986 (Σαπανίδης- Αποστολίδης)

Α2 Γυναικών (5η αγωνιστική)
ΕΑΝΚ Ιωαννίνων 17:00, ΟΦΧ Ιωαννίνων- Απόλλων Σταυρούπολης (Τσιάνας- Πήτας)
Κοζάνης 18:00, Εθνικός Κοζάνης- Βέροια 2017 (Τέμης- Γιάννου)
Αιγίου 19:30, Σεριφάτο Αιγίου- Άρης Νίκαιας (Χρυσικόπουλος- Ελευθερίου)

 

Κυριακή 17 Δεκεμβρίου 2017
Handball Premier (11η αγωνιστική)
Συκεών 16:00, Φοίβος Συκεών- Διομήδης Άργους (Δελόγλου- Θεοδοσίου, Μεϊμαρίδης)
ΟΑΚΑ 20:00, ΑΕΚ- ΓΑΣ Καματερού (Συρεπίσιος- Μερτινιάν, Κορρές)

Α2 Ανδρών (9η αγωνιστική)
Αλεξανδρούπολης 18:00, Κύκλωπες- Αρχέλαος (Σαπανίδης- Ηλιάδης)
Σπίτι του Χάντμπολ 18:00, ΑΕΣΧ Πυλαίας- Αρίων Πτολεμαΐδας (Κατσίκης- Μιχαηλίδης)

Α2 Γυναικών (3η αγωνιστική)
Αλεξανδρούπολης 16:00, Κύκλωπες- Ακρίτες Νευροκοπίου (Σαπανίδης- Ηλιάδης)

Α2 Γυναικών (5η αγωνιστική)
Σπίτι του Χάντμπολ 14:00, ΑΕΣΧ Πυλαίας- Αρίων Πτολεμαΐδας (Γράψας- Βαγγελτζίκης)
Βύρωνα 17:00, Αθηναϊκός- Αναγέννηση Βύρωνα (Ψύλλος- Γιαβρούτας)

 

Τρίτη 19 Δεκεμβρίου 2017 αγώνες Κυπέλλου 


Κύπελλο Ανδρών (2ος γύρος)
ΔΑΚ Έδεσσας 18:00, Αερωπός Έδεσσας- Φίλιππος Βέροιας (Πατιός- Τσιάνας, Αγγελίδης)
ΔΑΚ Νάουσας 18:00, Ζαφειράκης Νάουσας- Διομήδης Άργους (Τζαφερόπουλος- Λινάρδος, Ζέρβας)

Τετάρτη 20 Δεκεμβρίου 2017
Κύπελλο Ανδρών (2ος γύρος)
ΔΑΚ Άρτας 16:00, Πρωτέας Άρτας- ΑΕΚ (Καραπάνος- Αβράμης, Νικολάου)
ΕΑΚ Κέρκυρας 17:00, Φαίακας Κέρκυρας- Φοίβος Συκεών (Δελόγλου- Θεοδοσίου, Θεοδοσάκης)
ΔΑΚ Κιλκίς 18:00, ΓΑΣ Κιλκίς- Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή (Νάσκος- Χαρίτσος, Παρτεμιάν)
Βριλησσίων 18:30, ΕΣΝ Βριλησσίων- ΑΣΕ Δούκα (Βήτας- Σκλαβενίτης, Μίγκας)
Σπίτι του Χάντμπολ 19:30, ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV- ΧΑΝΘ (Κατσίκης- Μιχαηλίδης, Μεϊμαρίδης)
Δαϊς 21:30, ΑΟ Νηρεύς- ΓΑΣ Καματερού (Τσάκωνας- Τόλιος, Αντωνόπουλος)

Εφημερίδα Λαός
ΣΥΝΤΑΚΤΗΣ: Εφημερίδα Λαός - Τοπική Εφημερίδα

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

HANDBALL PREMIER Επέστρεψε δυνατός ο Τάσος Τριανταφυλλίδης στον Φίλιππο

HANDBALL PREMIER Επέστρεψε δυνατός ο Τάσος Τριανταφυλλίδης...

Ο Τάσος Τριανταφυλλίδης, εκ των πρωταγωνιστών της...

Δίκαια ο Φίλιππος κέρδισε στην πρεμιέρα την ΧΑΝΘ 27-20

Δίκαια ο Φίλιππος κέρδισε στην πρεμιέρα την ΧΑΝΘ 27-20

Με νίκη ξεκίνησε ο Φίλιππος τις υποχρεώσεις του στο...

Φίλιππος Βέροιας – ΧΑΝΘ Το ρεπορτάζ και οι δηλώσεις των δύο προπονητών για το παιχνίδι ανάμεσα στον Φίλιππο Βέροιας και τη ΧΑΝΘ

Φίλιππος Βέροιας – ΧΑΝΘ Το ρεπορτάζ και οι δηλώσεις...

Στην πρεμιέρα του φετινού πρωταθλήματος ο Φίλιππος...

 Ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ υποδέχεται τον Φοίβο το Σάββατο 15/9 στις 6 μ.μ

Ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ υποδέχεται τον Φοίβο το Σάββατο 15/9 στις 6...

Φιλικό παιχνίδι με την ομάδα του Φοίβου Συκεών θα...

Τραυματίας ο Στηβ Παπαδόπουλος

Τραυματίας ο Στηβ Παπαδόπουλος

Σοβαρή ζημιά στο δεξί πόδι υπέστη στην προπόνηση της...

 Σε φιλικό αγώνα χαντ μπολ Έχασε στην Βέροια από τον ΠΑΟΚ ο Φίλιππος με 21-30

Σε φιλικό αγώνα χαντ μπολ Έχασε στην Βέροια από τον...

Φιλική ήττα με 21-30 γνώρισε από τον ΠΑΟΚ στην Βέροια ο...

Φιλικό παιχνίδι Φιλίππου Β. και Αερωπού Έδεσσας  στο Φιλίππειο Γυμναστήριο

Φιλικό παιχνίδι Φιλίππου Β. και Αερωπού Έδεσσας στο...

Την Παρασκευή 31 Αυγούστου στις 18:30Φιλικό παιχνίδι...

Το πρόγραμμα της Handball Premier 2018-2019 Την 1η αγωνιστική Φίλιππος-ΧΑΝΘ

Το πρόγραμμα της Handball Premier 2018-2019 Την 1η αγωνιστική...

Πραγματοποιήθηκε στο Μουσείο της Ακρόπολης η κλήρωση...

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΤΙΤΛΟΙ ΣΧΕΤΙΚΩΝ ΑΡΘΡΩΝ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ # ΝΕΑ

Σχετικά άρθρα

Handball Premier (19η-20η αγωνιστική) Σάββατο 17 Μαρτίου 2018Handball Premier (19η αγωνιστική)Δαϊς 14:00, ΑΣΕ Δούκα- Διομήδης Άργους (Πατιός- Τσιάνας, Αντωνόπουλος)Σπίτι του Χάντμπολ 17:00 (ΕΡΤ3), ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV- AEK (Μπέτμαν-...

Στις 23-24 Φεβρουαρίου και 10-11 Μαρτίου 2018- Στην Κοζάνη το F4 Γυναικών μετά το 1999!-To χάντμπολ επιστρέφει στη Γλυφάδα έπειτα από 30 και πλέον χρόνια!Η Ομοσπονδία Χειροσφαιρίσεως Ελλάδος ανακοινώνει τις ημερομηνίες...

Η Έλένα Μούρνου, η Βεροιώτισσα παίκτρια χάντμπολ του ΠΑΟΚ, μίλησε στον Arena FM για τους φετινούς στόχους της ομάδας της σε όλες τις διοργανώσεις, ενώ αναφέρθηκε και στον επικείμενο ημιτελικού Κυπέλλου κόντρα...

Στο φάιναλ φορ του κυπέλλου γυναικών προκρίθηκε ο Φίλιππος. Η Βεροιώτικη ομάδα κέρδισε άνετα το Πανόραμα με 30-20 και εξασφάλισε το ένα από τα τέσσερα εισιτήρια. Ο Φίλιππος κυριάρχησε στο ματς, δημιούργησε...